pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Język i metoda 6 Język rosyjski w badaniach lingwistycznych XXI wieku
książka:

Język i metoda 6 Język rosyjski w badaniach lingwistycznych XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 372 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788323346548
ISBN: 978-83-2334-654-8
Data: 2019-08-29
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Język i metoda 6 Język rosyjski w badaniach lingwistycznych XXI wieku - opis książki:

Pomimo iż klasyfikowanie odgrywa niezaprzeczalnie ważną rolę w metodologii nauk, to, jakkolwiek paradoksalnie by to nie brzmiało, pragnienie porządku jest dla nauki szkodliwe, bowiem może stać się ono silnym bodźcem do dokonania ekologicznego przestępstwa przeciwko naturze continuum, związanego z wykluczeniem z opisu klasyfikowanego obiektu kategorii ciągłości. W skrajnym przypadku w celu uniknięcia "bałaganu" naukowiec - perfekcjonista na etapie syntezy danych stosuje "metodę elementu zbędnego", czyli usuwa z opisu obiekt, który nie podlega klasyfikacji. Tym sposobem pojawiają się w oceanie nauki obszary, w których niczym w Trójkącie Bermudzkim dochodzi do tajemniczych zniknięć obiektów badawczych. Zjawisko pojęciowo-metodologicznych "Trójkątów Bermudzkich" nie jest obce i językoznawstwu na wszystkich jego poziomach i we wszystkich jego paradygmatach. Przedstawiając czytelnikowi niniejszy tom - szósty z kolei w serii "Język i metoda. Język rosyjski w badaniach lingwistycznych XXI wieku"? liczymy na to, iż będzie on stanowił dobry punkt odniesienia do badań nad "Trójkątami Bermudzkimi" językoznawstwa, a przynajmniej przyciągnie do nich uwagę.

Książka „Język i metoda 6 Język rosyjski w badaniach lingwistycznych XXI wieku” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 372 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Język i metoda 6 Język rosyjski w badaniach lingwistycznych XXI wieku"