pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Judaizm - okładka książki
Judaizm pozycja dostępna
»
»
»
Jezus i chrześcijanie w źródłach rabinicznych. Perspektywa historyczna,...
»
»
książka:

Jezus i chrześcijanie w źródłach rabinicznych. Perspektywa historyczna, społeczna, religijna i dialogowa. Estetyka i Krytyka nr 27(3)/2012

Dane szczegółowe:
Wydawca: Antykwa
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788360154267
ISBN: 978-83-60154-26-7
Data: 2016-02-05
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Jezus i chrześcijanie w źródłach rabinicznych. Perspektywa historyczna, społeczna, religijna i dialogowa. Estetyka i Krytyka nr 27(3)/2012 - Krzysztof Pilarczyk, Andrzej Mrozek - opis książki:

Numer 27 „Estetyki i Krytyki" (3/2012) stanowi tematyczny tom poświęcony różnym aspektom percepcji chrześcijaństwa i jego Założyciela z perspektywy judaizmu, od pierwotnego kontekstu historycznego narodzin chrześcijaństwa aż po czasy współczesne. (...) Wszystkie artykuły zawarte w tomie cechuje wysoka kompetencja naukowa, jasność i precyzja wykładu, jak i poprawność pod względem literackim. Poruszane są w nich niejednokrotnie tematy budzące emocje czy to po stronie wyznawców judaizmu, czy chrześcijaństwa, autorzy unikają jednak postaw konfliktogennych, starając się w sposób obiektywny i udokumentowany faktograficznie ukazać sedno omawianych przez siebie problemów. Tom godny jest polecenia zarówno specjalistom z zakresu dialogu międzyreligijnego, historykom, badaczom literatury, teologom i kulturoznawcom, jak i osobom zainteresowanym pogłębieniem płaszczyzn spotkania pomiędzy tradycją chrześcijańską i żydowską.

z recenzji ks. prof. dr. hab. Krzysztofa Bardskiego

Książka „Jezus i chrześcijanie w źródłach rabinicznych. Perspektywa historyczna, społeczna, religijna i dialogowa. Estetyka i Krytyka nr 27(3)/2012” - oprawa twarda - Wydawnictwo Antykwa.

Książka posiada 416 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jezus i chrześcijanie w źródłach rabinicznych. Perspektywa historyczna,..."
Krzysztof Pilarczyk, Andrzej Mrozek (red.) - autor m.in.:
W kręgu dyskursów biblijnych. Różne - okładka książki
W kręgu dyskursów biblijnych. Różne wymiary identyfikacji... Renata Jasnos, Marek Baraniak, Andrzej Mrozek;
Kupujący tę pozycję zamówili również: