pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Jednolity Europejski. Dokument Zamówienia oraz inne dokumenty w postępowaniu...
książka:

Jednolity Europejski. Dokument Zamówienia oraz inne dokumenty w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Seria: Sektor publiczny w praktyce

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 142 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788325590406
ISBN: 978-83-2559-040-6
Data: 2016-11-07
115.32  129.00  13.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Jednolity Europejski. Dokument Zamówienia oraz inne dokumenty w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Seria: Sektor publiczny w praktyce - Agata Hryc-Ląd - opis książki:

Stan prawny: październik 2016 r.

Poznaj już dziś praktyczne aspekty nowych regulacji o zamówieniach publicznych, jakie przyniosła implementacja dyrektyw.

Nasz poradnik, to jedyna publikacja która przeprowadzi Cię przez cały proces składania oświadczeń i dokumentów w postępowaniu na zupełnie nowych zasadach, spoglądając na problemy możliwie szeroko i wskazując punkty zapalne.

Jest to pierwsza publikacja, która w praktyczny sposób przedstawia nową filozofię podejścia do składania oświadczeń i dokumentów w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

Jej najważniejsze atuty to:
Omówienie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, przez pryzmat polskich i unijnych regulacji, ze wskazówkami stosowania w praktyce.

Identyfikacja nowych praw i obowiązków zamawiających i wykonawców w postępowaniu w zakresie dokumentowania.

Przygotowane przez autora wzory dokumentów wymagane w nowym stanie prawnym stanowią pomoc dla instytucji wydatkujących środki w oparciu o Prawo zamówień publicznych.

Autor podjął próbę uporządkowania i usystematyzowania regulacji, podpierając się przykładami i wskazówkami, mającymi na celu ułatwienie ich zrozumienia oraz stosowanie.

Nowe przepisy weszły w życie 28.7.2016 r. jednak rodzą niezliczoną ilość problemów interpretacyjnych. Najwięcej z nich dotyka aspektów wykazywania spełniania warunków udziału oraz braku podstaw do wykluczenia na całkiem nowych zasadach. Zagadnienia dodatkowo komplikuje obowiązek bezpośredniego stosowania rozporządzenia Komisji Europejskiej o jednolitym europejskim dokumencie zamówienia. Formularz jednolitego dokumentu jest konstrukcją trudną do zrozumienia i stosowania, bowiem opiera się na regulacjach dyrektyw, a nie na polskich przepisach.

Najważniejsze zmiany i nowości jakie wprowadzają nowe przepisy:
Obowiązek stosowania jednolitego dokumentu w postępowaniach powyżej progów unijnych.

Zasada weryfikacji wykonawcy, który złożył najwyżej ocenioną ofertę.

Obowiązek sprawdzenia podmiotów udostępniających zasoby.

Możliwość weryfikacji podwykonawców na różnych etapach procesu zamówienia publicznego.

Stosowanie obligatoryjnych i fakultatywnych przesłanek wykluczenia wykonawcy.

Elektroniczne narzędzie dla jednolitego dokumentu jako przedsmak pełnej elektronizacji.

Największa od czasu obowiązywania Prawa zamówień publicznych nowelizacja, która wtłacza w ustalony porządek prawny nowe obszerne dyrektywy zamówieniowe. Wymagająca zarówno od zamawiającego jak i wykonawcy całkowitej zmiany podejścia do procesu udzielania zamówienia publicznego. Dająca większą swobodę podmiotom zamawiającym w kształtowaniu zasad obowiązujących w danym postępowaniu, ale wymuszająca realizację celów ustawodawcy unijnego i w konsekwencji krajowego.

Książka „Jednolity Europejski. Dokument Zamówienia oraz inne dokumenty w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Seria: Sektor publiczny w praktyce” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 142 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jednolity Europejski. Dokument Zamówienia oraz inne dokumenty w postępowaniu..."
Agata Hryc-Ląd - autor m.in.:
Pozacenowe kryteria oceny ofert - okładka książki
Pozacenowe kryteria oceny ofert (książka + DVD) Agata Hryc-Ląd, Krzysztof Hodt;
Dokumenty w zamówieniach publicznych. - okładka książki
Dokumenty w zamówieniach publicznych. Wzory zgodne... Agata Hryc-Ląd, Marta Mikulska-Nawacka, Dominika Perkowska;
Wzory dokumentów w zamówieniach - okładka książki
Wzory dokumentów w zamówieniach publicznych Agata Hryc-Ląd, Andrzela Gawrońska-Baran, Kamil Adamiec, Małgorzata Śledziewska;
Produkty podobne: