pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jedenasty pancerny... Opowiadania wojenne z kampanii wrześniowej 1939...
Książki »
Tytuł książki:

Jedenasty pancerny... Opowiadania wojenne z kampanii wrześniowej 1939 r.

Autor książki:

Stefan Majewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Napoleon V
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 90 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788381781381
ISBN: 978-83-8178-138-1
Data: 2019-10-16
22.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jako zastępca dowódcy tego Obozu przyglądałem się pilnie nowym szeregom. Szkoliłem ochotników na przyszłych towarzyszów pancernych. Przywodzili mi oni na pamięć innych żołnierzy, tamtych z Polski. Często myślałem, czy ci znad jeziora kanadyjskiego też będą tak dzielni, jak tamci znad Warty, znad Wisły, znad Niemna. A tamci byli nie tylko dzielni, byli bohaterscy, byli oddani Polsce na życie i śmierć.
Coraz częściej wracałem do wspomnień, do minionych wydarzeń, do naszej jesieni owianej dymem pożarów i kurzem krwi. Przesuwały mi się w oczach obrazy z pól bitewnych, widziałem moich żołnierzy w najstraszliwszym wysiłku, do jakiego zdolny jest człowiek. I pomyślałem, że wysiłek ten nie powinien pójść w niepamięć. Zapadło postanowienie, zacząłem pisać .
Są to dzieje 11. dywizjonu pancernego, z którym poszedłem na wojnę. Powstał on w czasie mobilizacji z oddziałów Centrum Wyszkolenia Broni Pancernej w Modlinie, a ściśle biorąc z dowodzonego przeze mnie batalionu doświadczalnego. Dywizjon tworzyli żołnierze przeważnie z czynnej służby i kadra zawodowa; zgrani i wyszkoleni wzorowo, wchłonęli nielicznych zresztą żołnierzy rezerwy. Po paru dniach walk wszyscy stali się jedną rodziną pancerną, niedającą się prześcignąć w ciężkiej i ofiarnej pracy.

Książka "Jedenasty pancerny... Opowiadania wojenne z kampanii wrześniowej 1939 r." - Stefan Majewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Napoleon V. Książka posiada 90 stron i została wydana w 2019 r. Cena 22.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Flotylla Pińska 1919-1931 - okładka książki

Flotylla Pińska 1919-1931

Mariusz Borowiak
Produkty podobne:
Krwawy śnieg - okładka książki

Krwawy śnieg

Gunter K. Koschorrek
Na polskim szlaku - okładka książki

Na polskim szlaku

Klemens Rudnicki