pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Japonizm w sztuce modernizmu. Obrazy przepływającego świata

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 162 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788380884601
ISBN: 978-83-8088-460-1
Data: 2017-03-22
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W książce ukazano w znacznie precyzyjniejszy sposób, jak wielki był wpływ sztuki japońskiej na impresjonizm i postimpresjonizm, a także w jakich rozwiązaniach formalnych w dziełach malarskich i graficznych jest on obecny. Publikacja stanowi bardzo cenne uzupełnienie prac poświęconych nurtom nowoczesnego malarstwa europejskiego XX w.

prof. Zbigniew Bania Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Książka daje czytelnikowi niezwykle użyteczne kompendium wiedzy na temat oddziaływania ukiyo-e na artystów różnych krajów europejskich - i nie tylko. Podsumowuje dzieje paryskiej fascynacji "japońszczyzną" - również w wymiarze rynku sztuki i zainteresowań szerszej publiczności, jak też prezentuje początki japonizmu polskiego, z nieodzowną postacią Feliksa Jasieńskiego - Mangghi. Omawia wpływ estetyki ukiyo-e na artystów pochodzenia holenderskiego, aktywnych w Afryce Południowej. (...) Na gruncie polskim jest to zupełnie nowa analiza, poszerzająca pole wiedzy na temat japonizmu, ale też wprowadzająca do polskiej literatury wcześniej jej nieznanych, a często znakomitych artystów.

dr Joanna Wasilewska Dyrektor Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Książka "Japonizm w sztuce modernizmu. Obrazy przepływającego świata" - Julia Niewiarowska-Kulesza, Aneta Pawłowska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 162 stron i została wydana w 2016 r.