pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy
Tytuł książki:

Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy

Autor książki:

Mikel Hem

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788364846816
ISBN: 978-83-6484-681-6
Data: 2016-11-10
29.55  39.99  10.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy - Mikel Hem - opis książki:

Mieszkają w pełnych przepychu pałacach, mają najdroższe auta, piękne kobiety, pieniądze i zastępy fanatycznych wielbicieli. "Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy" Mikela Hema to opowieść o drodze do władzy absolutnej. To gorzka, inteligentna satyra i analiza współczesnego świata, który na gwiazdy kreuje czasem wyjątkowo antypatyczne postaci.

Mikel Hem, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach i analizach polityki międzynarodowej, przytacza fakty, które ilustruje barwnymi anegdotami dotyczącymi prywatnego życia dyktatorów. Pisze o ich słabostkach, ulubionych autach i sportach - także tych bardzo ekstremalnych, o miłosnych podbojach i cudach jakich rzekomo dokonywali. W satyryczny, ale daleki od pobłażliwości sposób relacjonuje ich poczynania, które doprowadziły do patologizacji autorytarnych rządów.

"Jak zostać dyktatorem" w krzywym zwierciadle pokazuje mechanizmy i cechy, dzięki którym "słońca narodów" z całego świata dochodziły do władzy i przy jej pomocy eliminowały przeciwników. Pokazuje też, że opowieść o krwawych i bezwzględnych dyktaturach może być zarazem historią o buncie i narastającej społecznej frustracji, która prowadzi do rewolucji skierowanych przeciwko absolutnej władzy.

Mikal Hem - norweski dziennikarz i komentator polityczny. Pracował dla wysokonakładowych dzienników "Dagbladet" i "Verdens Gang", a także dla magazynu "Ny Tid". Współpracował też z państwową spółką radiowo-telewizyjną NRK. Zawodowo wiele podróżował, m.in. po Afryce i krajach byłego Związku Radzieckiego. Jako dziecko dwa lata spędził z rodziną w Zimbabwe, pod rządami Roberta Mugabe. Od czasu norweskiej premiery "Jak zostać dyktatorem" książka została przetłumaczona na 12 języków m.in. na język turecki, węgierski, niemiecki i serbski.

Książka „Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy” - oprawa miękka - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2016 r. Cena 29.55 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-12-04
Czy kiedyś zastanawialiście się nad tym ilu dyktatorów jest u władzy w dzisiejszym świecie, a ilu ich było jeszcze do niedawna? A może jesteście ciekawi jakimi sposobami udało się im uzyskać właśnie taki rodzaj ustroju w ich państwie? Tej wiedzy dostarczy Wam ta książka.
Do momentu przeczytania poradnika dla nowicjuszy, sama nie zdawałam sobie do końca sprawy z ustroju jakim jest dyktatura. To zadziwiające w jak wielu krajach ona jest, jakimi sposobami można ją wprowadzić i w końcu, jak wiele korzyści dla samego dyktatora ona ze sobą niesie! Wyobraźcie sobie, że dyktator może wszystko – dosłownie wszystko. Może obwołać się osobą będącą na równi z samym Bogiem, może stać się najlepszym sportowcem itd. Co tylko sobie zażyczy, plus orszak kobiet, wszelkie wygody, pałace, samochody i wszystko o czym tylko sobie zamarzy.
Ale na pewno cały czas mamy z tyłu głowy pytanie, jak tego dokonać? Jak wprowadzić dyktaturę i to taką, która trwałaby trochę dłużej.
Otóż w podręczniku tym najlepszym przykładem na powodzenie wprowadzenia dyktatury i utrzymywanie jej, jest sam Putin, który jak autor tłumaczy na początku, wszedł w politykę, która nie do końca dyktaturą była. Potrzeba było tutaj wielkiej jego pracy i zabiegów, aby właśnie taką się stała i aby ludzie docenili to co on robi dla nich i dla kraju.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, poznać sposoby na zostanie dyktatorem, krok po kroku, dokładne przemyślenie kogo musicie sobie zjednać, a kogo usunąć – to ta książka będzie dla Was odpowiednia. Nie mówię oczywiście, że od razu każdy z nas musi chcieć stać się dyktatorem, być może z samej ciekowości przeczytacie ten podręcznik bo będziecie chcieli dowiedzieć się jak to się stało, że obecny świat wygląda tak a nie inaczej.
Przyznam szczerze, że to znakomita lektura dla panów, lub osób które interesują się ustrojami albo polityką i historią.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Cień góry - okładka książki
Cień góry Gregory David Roberts
Trudny mężczyzna - okładka książki
Trudny mężczyzna Anna Bednarska
Produkty podobne:
Improwizator - okładka książki
Improwizator Hans Christian Andersen
Improwizator - okładka książki
Improwizator Hans Christian Andersen
Słodkie i gorzkie migdały - okładka książki
Słodkie i gorzkie migdały Elise Valmorbida
Przyciąganie - okładka książki
Przyciąganie Elżbieta Rodzeń
Gorzkie ciastka - okładka książki
Gorzkie ciastka Kazimierz Banek