pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak złodziej przyszła. Reportaże i rozmowy o starości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2024
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 260 s.
EAN: 9788368045154
ISBN: 978-83-6804-515-4
Data: 2024-03-26
36.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Według prognoz w przeciągu najbliższych dekad staniemy się najstarszym społeczeństwem Unii Europejskiej - w 2050 roku grupa osób powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia będzie stanowiła ponad jedną trzecią ludności Polski.

Grażyna Latos i Elżbieta Strzałkowska, dwie reporterki, które wiekowo dzieli pokolenie, razem przyglądają się obecnej i przyszłej starości - jesieni życia swoich i naszych bliskich - tworząc wielowątkowy reportaż pisany na cztery ręce. Jaka jest dzisiaj starość Kiedy się zaczyna Jak można się na nią przygotować I czy tylko zabiera, a może też coś daje
Dopełnieniem reportaży są rozmowy z osobami zajmującymi się starością zawodowo: z lekarzami, psychologami, terapeutami, a także z filozofem. Starość to okres, kiedy to, co w nas najgłębsze i najprawdziwsze ujawnia się najpełniej - powiedział autorkom Tomasz Stawiszyński. Co ujawniła w bohaterach książki Co ujawni w nas
"Warto się na chwilę zatrzymać i sięgnąć po tę książkę - refleksyjną, mądrą, wielowymiarową. Polecam z pełnym przekonaniem."
Agata Romaniuk
"Dzieląc się swoją opowieścią i doświadczeniami, myślałam o wszystkich opiekunach rodzinnych doświadczających samotności, bezsilności, rozpaczy i braku nadziei. Moje ciało wciąż czuje czas, gdy byłam w takim miejscu. Opieka nad ciężko chorym bliskim nie może być zadaniem, które dźwiga się bez wsparcia systemu, rodziny, lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że ta książka będzie kolejnym kamykiem i w końcu uzbiera się ich tyle, że ruszy lawina, a opiekunowie przestaną być niewidzialni."
Dagny Kurdwanowska

Książka "Jak złodziej przyszła. Reportaże i rozmowy o starości" - Elżbieta Strzałkowska, Grażyna Latos - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2024 r. Cena 36.47 zł. Zapraszamy na zakupy!