pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Jak w XXI wieku opowiadać historię? Narracja jako problem teoretyczny...
książka:

Jak w XXI wieku opowiadać historię? Narracja jako problem teoretyczny i praktyczny w niemieckich naukach o historii, kulturze i literatu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nauka i Innowacje
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 588 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788365988119
ISBN: 978-83-6598-811-9
Data: 2019-08-28
Cena wydawcy: 65.00 złpozycja niedostępna

Jak w XXI wieku opowiadać historię? Narracja jako problem teoretyczny i praktyczny w niemieckich naukach o historii, kulturze i literatu - opis książki:

Wszystko jest historią - opowiadanie jest zawsze i wszędzie. Teza zawarta w tytule naukowego artykułu sprzed kilku lat świadczy o nieprzemijającej aktualności opowiadania jako obiektu zainteresowania przedstawicieli wielu dyscyplin, zwłaszcza historyków, literaturoznawców i kulturoznawców. Między klasycznym pytaniem Leopolda von Ranke Jako to właściwie było? i przypisywanym czołowemu przedstawicielowi narratywistycznej lozo i historii Haydenowi White owi stwierdzeniem, że także Klio poetyzuje, rozpościera się pole nieustającej dyskusji nad powinnościami historyka wobec przeszłości, jego obowiązkami wobec czytelników oraz regułami obowiązującymi w historycznym fachu.

Książka „Jak w XXI wieku opowiadać historię? Narracja jako problem teoretyczny i praktyczny w niemieckich naukach o historii, kulturze i literatu” - oprawa twarda - Wydawnictwo Nauka i Innowacje.

Książka posiada 588 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jak w XXI wieku opowiadać historię? Narracja jako problem teoretyczny..."
Kupujący tę pozycję zamówili również: