pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wprowadzenie do historii

Autor książki:

Wiktor Werner

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788301170257
ISBN: 978-83-0117-025-7
Data: 2012-09-21
35.30  39.00  3.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Wiktor Werner, profesor Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, w ciekawym, autorskim i prowokującym do samodzielnej refleksji wykładzie propedeutyki historii omawia najważniejsze zagadnienia przedmiotu, m.in.: czym są studia historyczne, co jest przedmiotem badań historycznych, jaką nauką jest historia, jak korzystać ze źródeł historycznych, a także jak rzetelnie argumentować tezy historyczne i konstruować narrację historyczną. Opisuje również główne pojęcia oraz koncepcje teoretyczne i metodologiczne. W osobnym rozdziale, zgodnie z aktualnym postulatem interdyscyplinarności nauk, prezentuje wiodące nurty badawcze antropologii kultury, socjologii i politologii, które mogą okazać się bardzo przydatne w praktyce badawczej historyka. W toku wykładu eksponuje najnowsze zmiany w dydaktyce akademickiej, w tym rosnące znaczenie Internetu.

Barwny, przystępny wykład urozmaicają liczne udogodnienia dydaktyczne, jak: wyróżnienia najważniejszych kwestii, wskazówki, konkluzje oraz obrazowe anegdoty.

Książka "Wprowadzenie do historii" - Wiktor Werner - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 238 stron i została wydana w 2012 r. Cena 35.30 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Sic erat in votis 2. Studia i szkice - okładka książki

Sic erat in votis 2. Studia i szkice ofiarowane...

Małgorzata Karkocha, Piotr Robak (red.)
Historiografia XX wieku - okładka książki

Historiografia XX wieku

Georg G. Iggers
Języki - okładka książki

Języki

Stephen Anderson