pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jak przetrwać?... Zarazy w dawnej Polsce
Tytuł książki:

Jak przetrwać?... Zarazy w dawnej Polsce

Autor książki:

Barbara Faron

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASTRA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788366625389
Data: 2021-02-15
40.56  54.99  14.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Drogi Czytelniku, czy wiesz, że w języku polskim większość określeń związanych z chorobami epidemicznymi występuje w rodzaju żeńskim, jak dżuma nazywana po prostu zarazą albo czarną śmiercią, cholera, hiszpanka albo trzęsawica I czy uwierzysz, że wzięło to się ze strachu mężczyzn przez kobietami, które od zarania dziejów jawiły się jako istoty z pogranicza światów
Jeśli nie boisz się spotkania z Morową Dziewicą, odrażającą Hiszpanką, tajemniczą Cichą albo korowodem upiornych widziadeł podążających w podrygach za wysokim wozem, na którym siedzi rozczochrana dżuma, zapraszam cię do podróży w czasie. Dzięki niej odkryjesz, jakie zarazy siały największe spustoszenie, będziesz umiał rozpoznać ich zwiastuny i objawy, zajrzysz do leprozoriów i szpitali dla zapowietrzonych, przeżyjesz kwarantannę oraz poznasz szereg sposobów przeciwko zarazie.

Dowiesz się więc, do którego patrona najlepiej się modlić w intencji ustania pomoru, jakie poradniki antyepidemiczne czytać, gdzie i u kogo szukać pomocy, jak zabezpieczyć dom przed morowym powietrzem, jakie lekarstwa stosować, jakie amulety nosić oraz co jeść, a czego unikać, żeby w ciele nie tworzyła się zgnilizna przyciągająca chorobotwórcze miazmaty.

Książka "Jak przetrwać?... Zarazy w dawnej Polsce" - Barbara Faron - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo ASTRA. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2020 r. Cena 40.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jak przetrwać?... Zarazy w dawnej Polsce"
Barbara Faron - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Magia i czary - okładka książki
Magia i czary Jacek Wijaczka
Harcerki z Ravensbruck - okładka książki
Harcerki z Ravensbruck Anna Maria Kwiatkowska-Bieda
Produkty podobne:
Zwrotnice dziejów. Alternatywne - okładka książki
Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula