pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak nie lubić Żyda?

Autor książki:

Jacek Tacik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 205x143 mm
EAN: 9788382305630
ISBN: 978-83-8230-563-0
Data: 2023-05-12
35.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Kontrowersyjny i rzetelny reportaż obnażający cynizm i krótkowzroczność tych, którzy uwierzyli, że uda się usunąć szarości i plamy z polsko-żydowskiej historii.

Aktualna i kompletna publikacja o stosunkach polsko-żydowskich, które po dekadach odbudowywania zaufania, zachwiały się w posadach. Pi S w styczniu 2018 roku zmienił prawo, które - w odbiorze nie tylko Żydów, Izraelczyków, ale także polskich badaczy zajmujących się Holokaustem - miało wymazać z powszechnej świadomości incydenty dowodzące przypadkom antysemityzmu wśród Polaków.

Jak nie lubić Żyda to reporterska podróż po Polsce i Izraelu, w którą niemal dwadzieścia lat temu ruszył Jacek Tacik. Spotkał na swojej drodze ludzi, którzy poświęcili życie, próbując odbudować polsko-żydowskie relacje: polityków, społeczników, historyków i tych, którzy przeszli przez piekło obozów koncentracyjnych. Znaleźli się też tacy - po obu stronach barykady - dla których podsycanie konfliktu, granie na najniższych ludzkich instynktach miało okazać się politycznym zwycięstwem. Autor dotyka niekiedy bolesnych spraw, ujawnia kontrowersyjne postawy Kościoła Katolickiego wobec przejawów antysemityzmu, zachowując dziennikarski obiektywizm.

Książka "Jak nie lubić Żyda?" - Jacek Tacik - oprawa twarda - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2023 r. Cena 35.13 zł. Zapraszamy na zakupy!