pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Italia Mia. Studia z dziejów Italii i powiązań polsko-włoskich w późnym...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Italia Mia. Studia z dziejów Italii i powiązań polsko-włoskich w późnym Średniowieczu i Renesansie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Historia Iagellonica
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 522 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788365080301
ISBN: 978-83-6508-030-1
Data: 2017-02-04
47.25  50.00  2.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Italia Mia. Studia z dziejów Italii i powiązań polsko-włoskich w późnym Średniowieczu i Renesansie - Danuta Quirini-Popławska - opis książki:

Autorka rozpraw zamieszczonych w omawianym tomie, pisanych i wydawanych w ciągu ostatnich czterdziestu lata, należy do niezbyt licznego grona uczonych polskich, którzy podejmują problemy dotyczące dziejów Włoch. Jej kompetencje w tej dziedzinie nie budzą tu żadnych wątpliwości. Korzenie rodzinne, zachowana tradycja dotycząca pochodzenia autorki, znajomość języka, bogaty dorobek pisarski wszystkie te cechy kwalifikują profesor Quirini-Popławską do grona historyków dzięki którym możemy lepiej poznawać wiele ważnych zagadnień dotyczących i kultury powstałej w Italii i powiązań polsko-włoskich w stuleciach obejmujących późne średniowiecze i początki czasów nowożytnych. Szeroka kwerenda archiwalna przeprowadzona przez autorkę w archiwach włoskich, polskich, ukraińskich, austriackich pozwoliła na podjęcie wielu zagadnień, niekiedy niezbadanych jeszcze w dotychczasowej literaturze. Możemy dzięki rozprawom zebranym w tomie Italia mia lepiej poznać skomplikowane dzieje kultury europejskiej, jej rozwój i zachodzące przemiany kształtujące czasy późnośredniowiecznego i wczesno nowożytnego świata. Tematyka podejmowanych przez autorkę badań nad teorią i praktyką tworzenia nowożytnego społeczeństwa jest tym bardziej ważna dla poznawania dziejów kultury człowieka, że jej kształty, sposoby myśli w wielu dziedzinach nauki, wpłynęły na sposób postrzegania mieszkańców całego globu.

Z recenzji prof. dr hab. Henryka Samsonowicza

Książka „Italia Mia. Studia z dziejów Italii i powiązań polsko-włoskich w późnym Średniowieczu i Renesansie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Historia Iagellonica.

Książka posiada 522 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Italia Mia. Studia z dziejów Italii i powiązań polsko-włoskich w późnym..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wokół problemów historii - okładka książki
Wokół problemów historii Anna Woźniak (red.)
Opera minora selecta Josephi Szymański - okładka książki
Opera minora selecta Josephi Szymański Tomisław Giergiel, Barbara Trelińska (red.)
Produkty podobne:
Polska Italia - okładka książki
Polska Italia Marian Kałuski