pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

IronPython. Studio w praktyce

Autor książki:

Marian Mysior

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 978830115824801
ISBN: 978-83-0115-824-8
Data: 2009-04-24
Cena wydawcy: 19.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka przedstawia nowe podejście do języka Python, polegające na wykorzystaniu narzędzi wizualnych i bibliotek oferowanych przez pakiet Visual Studio oraz Microsoft .NET Framework. Nowe środowisko tworzenia aplikacji w języku Python, czyli pakiet Iron Python Studio, ułatwia programowanie, wspierając projektanta narzędziami graficznymi i ustandartyzowanymi bibliotekami, znanymi z takich języków, jak C# i Visual Basic. Wnosi zupełnie nową jakość do języka Python.
Publikacja skierowana jest do osób, które chcą poznać podstawy języka Python oraz zasady pracy w środowisku Iron Python Studio. Od Czytelnika nie wymagana jest znajomość języka Python ani innych narzędzi programistycznych.
W książce znajduje się zestaw kilkudziesięciu ćwiczeń - przykładów, wprowadzających Czytelnika w proces tworzenia aplikacji w środowisku Iron Python Studio. W trakcie pracy z ćwiczeniami Czytelnik zostanie zaznajomiony z następującymi zagadnieniami:
* Środowisko programowania
* Wprowadzanie danych, formatowanie wyników
* Typy danych, wyrażenia i operatory
* Sterowanie programem
* Kontrola poprawności danych, obsługa sytuacji wyjątkowych
* Podprogramy
* Grafika GDI+
* Własne klasy
* Interfejs użytkownika
* Bazy danych
* Aplikacja Windows bez wspomagania graficznego.

Książka "IronPython. Studio w praktyce" - Marian Mysior - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 172 stron i została wydana w 2009 r.