pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Irena Kwiatkowska i znani sprawcy

Autor książki:

Roman Dziewoński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Szelest
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 375 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788365381040
ISBN: 978-83-65381-04-0
Data: 2016-05-19
33.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Porywająca autobiografia Ireny Kwiatkowskiej, jednej z najwspanialszych i najpopularniejszych polskich aktorek wszech czasów. Odtwórczyni niezapomnianych ról: Kobiety Pracującej w „Czterdziestolatku”, Zofii Jankowskiej w „Wojnie domowej” i Makowskiej w „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”. W książce opowiadają o niej m.in. Piotr Fronczewski, Wojciech Młynarski, Maria Czubaszek, Edward Dziewoński i Jan Kobuszewski.

 
Cygański obłęd i germańska dyscyplina. Tajemnice tej mieszanki posiada tylko ona: Irena Kwiatkowska.

AGNIESZKA OSIECKA
Irena Kwiatkowska jest jak żelbet, a właściwie jak jego zbrojenie. Zbrojenie polskiego wątku komediowego.

TADEUSZ KONWICKI
 
Każdej roli kabaretowej, teatral­nej nadawała swoją osobowością prawdziwą poezję. […] Jest mistrzynią gatunku surrealistycznego, który uprawdo­podobniała, grając szalenie serio, poważnie. Tak jak trzeba grać farsę. Ona nawet słabe monologi podnosiła siłą swojego talentu.

WOJCIECH MŁYNARSKI
 
Pisać i patrzeć na Ciebie i słuchać, jak od pierwszej, czytanej próby rozwija się powołana przez Ciebie do życia postać. Jak przekracza ramy zakreślone tekstem i żyje własnym życiem, zaskakując autora jego pełnią, mnóstwem wypełniających je, precyzyjnie przemyślanych drobiazgów.

JEREMI PRZYBORA
 
W dobrym materiale komedii jest wszystko to, co jest potrzebne aktorowi, aby publiczność śmiała się – pozostaje umiejętność wydobycia tego. A Irka należy do mistrzów naszego fachu i nigdy, podkreślam – nigdy, nie miała z tym żadnych kłopotów. Zawsze grając na serio!
EDWARD DZIEWOŃSKI

Książka "Irena Kwiatkowska i znani sprawcy" - Roman Dziewoński - oprawa miękka - Wydawnictwo Szelest. Książka posiada 375 stron i została wydana w 2016 r. Cena 33.26 zł. Zapraszamy na zakupy!