pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Internacjonalizacja współczesnego procesu karnego w Polsce

Autor książki:

Anna Gerecka-Żołyńska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 552 s.
EAN: 9788376018706
ISBN: 978-83-7601-870-6
Data: 2009-12-01
pozycja niedostępna

Opis książki:

W świetle zgłaszanych we współczesnym świecie haseł integracyjnych na ogólnoświatowym lub regionalnym poziomie, w zasięgu których znalazł się także i polski proces karny, zainteresowanie Autorki wzbudziła kwestia oceny jego możliwości absorpcyjnych i otwarcia na przyjęcie rozwiązań wypracowanych poza systemem krajowym. Znane dotychczas opracowania poświęcone tym zagadnieniom oscylują wokół konkretnych poziomów, a więc na poziomie regionalnym i dotyczą albo prawa Rady Europy lub prawa Unii Europejskiej, w ujęciu uniwersalnym obejmują natomiast działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Uzasadniona była zatem próba kompleksowego zbadania istniejących w tym zakresie w polskim procesie karnym możliwości, sprowadzona w niniejszej książce przede wszystkim do przedstawienia sposobów wdrażania do polskiego procesu karnego rozwiązań i koncepcji znajdujących swoje źródła w dokumentach prawa międzynarodowego oraz systemach karnoprocesowych innych państw, wraz z ukazaniem wynikłych na tym tle konsekwencji.

Książka "Internacjonalizacja współczesnego procesu karnego w Polsce" - Anna Gerecka-Żołyńska - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 552 stron i została wydana w 2009 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]