pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Skuteczny nowoczesny C++ - okładka książki
Skuteczny nowoczesny C++ pozycja dostępna
Spring. Receptury - okładka książki
Spring. Receptury pozycja dostępna
podręcznik:

Interfejsy i implementacje w języku C

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 504 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 978830114762401
ISBN: 83-0114-762-8
Data: 2008-11-23
pozycja niedostępna

Interfejsy i implementacje w języku C - David R. Hanson - opis książki:

Każdy programista i szef projektu programistycznego musi biegle opanować sztukę tworzenia modułów oprogramowania nadających się do wielokrotnego wykorzystania, gdyż stanowią one budulec dla dużych i niezawodnych aplikacji. W przeciwieństwie do nowoczesnych języków obiektowych, język C nie ma zbyt wielu mechanizmów pozwalających łatwo tworzyć interfejsy programisty (API), a tym bardziej mechanizmów zachęcających do opracowywania takich interfejsów. Większość programistów C korzysta na co dzień z różnego rodzaju API i bibliotek je implementujących, ale względnie niewielu tworzy i udostępnia nowe API ogólnego przeznaczenia. Książka Interfejsy i implementacje w języku C pokazuje, jak tworzyć API wielokrotnego użytku za pomocą projektowania opartego na interfejsach — niezależnej od języka metodologii projektowej pozwalającej oddzielić interfejsy od ich implementacji. Zasady projektowania są wyjaśnione na przykładach. Autor szczegółowo opisuje 24 interfejsy wraz z ich implementacjami, co pozwala dokładnie zrozumieć rządzące nimi zasady projektowe.
"Interfejsy i implementacje w języku C" to: - Zwięzłe opisy interfejsów, składające się na praktyczną dokumentację dla użytku programistów aplikacji z tych interfejsów korzystających.
- Szczegółowe opisy kodu implementującego interfejsy przedstawiane w poszczególnych rozdziałach, dostarczające wyczerpujących informacji dla programistów modyfikujących lub rozszerzających istniejące interfejsy, jak również projektujących nowe, spokrewnione tematycznie interfejsy.
- Nacisk na „inżynierię algorytmów”, czyli zasady składania struktur danych i operujących na nich algorytmów w moduły wielokrotnego użytku.
- Kompletny kod źródłowy dla 24 API i 8 korzystających z nich przykładowych aplikacji, zaprezentowany w konwencji programowania literackiego, pozwalającej przeplatać kod programu szczegółowymi jego opisami.
- Rzadko opisywane sztuczki i idiomy stosowane przez zawodowych programistów C.

Książka „Interfejsy i implementacje w języku C” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 504 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Interfejsy i implementacje w języku C"