pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Interakcje negocjacyjne w pracy projektowej uczących się języka francuskiego jako obcego

Autor książki:

Wioletta A. Piegzik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 342 s.
Wymiar: 169x242 mm
EAN: 9788379721887
ISBN: 978-83-7972-188-7
Data: 2018-04-30
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W niniejszej rozprawie podjęto zagadnienie nauczania/uczenia się języków obcych poprzez interakcje. Wychodząc z założenia, że akt komunikacyjny jest nie tylko indywidualnym użyciem języka, lecz także spotkaniem konkretnych osób, które poprzez używany język i za jego pomocą oddziałują na siebie, uznano, że nauczanie/uczenie się języka stanowi miejsce wymiany informacji i opinii, wspólnego konstruowania wiedzy oraz doskonalenia różnorodnych umiejętności. W uczeniu się języka poprzez interakcje oprócz wzajemnego inspirowania się, poszerzania własnych możliwości poznawczych jest także miejsce,
podobnie jak w naturalnych rozmowach, na nawiązywanie więzi społecznych
oraz doznawanie rożnych emocji. Chodzi więc o proces nauczania/uczenia się języka, podczas którego dochodzi do rozwoju językowej kompetencji komunikacyjnej zmierzającej do osiągania coraz wyższych sprawności w zakresie realizowania różnorodnych intencji komunikacyjnych w różnorodnych kontekstach społecznych (co jest kluczowe dla opisywanego procesu i stanowi jego istotę), jak również o nauczanie/uczenie się języka, podczas którego możliwe jest nabywanie wielu wartości dodanych.

Fragment wstępu

Książka "Interakcje negocjacyjne w pracy projektowej uczących się języka francuskiego jako obcego" - Wioletta A. Piegzik - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Książka posiada 342 stron i została wydana w 2018 r.