pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Infrastruktura rynku finansowego. Kierunki zmian i ich skuteczność w ujęciu międzysektorowym

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 298 s.
Wymiar: 165x238 mm
EAN: 9788381589246
ISBN: 978-83-8158-924-6
Data: 2020-01-20
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Celem niniejszej monografii jest przedstawienie strategicznych wyzwań rozwojowych i ocena skuteczności infrastruktury polskiego rynku finansowego w kontekście nowej globalnej architektury finansowej.

Autorzy skoncentrowali się na powiązaniach międzysektorowych, co stanowi niewątpliwie nowe podejście w literaturze przedmiotu. Powiązania międzysektorowe są analizowane w sposób kompleksowy w podziale na instytucje infrastruktury finansowej, znane najczęściej jako instytucje wspomagające poszczególne sektory rynku finansowego (ujęcie podmiotowe), instrumenty finansowe (ujęcie przedmiotowe) i regulacje prawne (przede wszystkim normy ostrożnościowe).

Treści teoretyczne połączono z prezentacją danych empirycznych, co wzbogaca wartość poznawczą monografii i czyni ją przydatną dla szerokiego grona odbiorców, których zainteresowania koncentrują się na rynku finansowym i jego infrastrukturze umożliwiającej realizację przypisanych mu funkcji.

Autorzy monografii są pracownikami Katedry Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Zaproponowana przez Autorów definicja infrastruktury rynku finansowego, z uwzględnieniem trzech płaszczyzn (instytucjonalnej, instrumentalnej i regulacyjnej) wydaje się być ciekawa i z pewnością stanowi oryginalne podejście do poruszanej tematyki. Silną stroną definicji pozostaje jej złożoność i kompleksowość. Autorzy starają się zaimplementować pojęcie infrastruktury w nauce finansów. (...) sądzę, że definicja ta powinna zostać zaprezentowana środowisku naukowemu i praktykom rynku w postaci niniejszej monografii, która z pewnością będzie stanowiła inspirację do dalszych rozważań oraz ewentualnej polemiki z Autorami, co sprzyjać będzie rozwojowi nauki polskiej.

dr hab. Krzysztof Borowski, prof. SGH

Książka "Infrastruktura rynku finansowego. Kierunki zmian i ich skuteczność w ujęciu międzysektorowym" - Mirosława Capiga, Witold Gradoń, Łukasz Szewczyk, Grażyna Szustak - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 298 stron i została wydana w 2020 r.