pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Aksjomatyczne teorie prawdy - okładka książki
Aksjomatyczne teorie prawdy pozycja dostępna
książka:

Informacja a rozumienie

Dane szczegółowe:
Producent: Biblos
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
EAN: 9878373322729
ISBN: 9878373322729
Data: 2014-01-21
pozycja niedostępna

Informacja a rozumienie - opis książki:

Materiały z 8 Krakowskiej Konferencji Metodologicznej w Polskiej Akademii Umiejętności na temat rozumienia informacji.

Część I Z punktu widzenia matematyki zawiera następujące referaty: R. Duda, Determinizm a matematyka; K. Wójtowicz, Prawda matematyczna a teoria obliczeń kwantowych; L.M. Sokołowski, O rozumieniu teorii fizycznej na przykładzie szczególnej teorii względności.

Część II Z punktu widzenia biologii zawiera referaty: A. Koj, J. Jura, H. Rokita, Informacja genetyczna jako deterministyczny chaos; W. Korohoda, Informacja w biologii; J. Weiner, Informacja i rozumienie w biologii ewolucyjnej i ekologii; J. Kozłowski, Czy współczesna nauka jest ekstrapolacją nauki naturalnej Część III Z punktu widzenia logiki i filozofii zawiera referaty: M. Heller, Logika stworzenia; E. Kałuszyńska, Wiedza i informacja; M. Tałasiewicz, Między materią a formą - o empirycznych i logicznych aspektach wyjaśniania - na przykładzie problemu składni języka, J. Jadacji, A. Brożek, Na czym polega rozumienie w ogóle - a rozumienie informacji w szczególności.

Część IV Z punktu widzenia komputerów i człowieka zawiera referaty: S. Krajewski, Jak wzmacniać test Turinga ; R. Poczobut, Od informacji fizycznej do informacji fenomenalnej; M. Hetmański, Negentropijny charakter percepcji ludzkiej; M. Piesko, O możliwościach rozwoju nauki bez udziału świadomości, ale nie przypadkiem.

Część V Z punktu widzenia wolnego rynku zawiera referaty: W. Marciszewski, Wolny rynek jako system przetwarzania informacji. Uwagi w nawiązaniu do sporu Hayeka z Langem.

Książka „Informacja a rozumienie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Biblos.

Książka posiada 296 stron i została wydana w 2005 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Informacja a rozumienie"