pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Imperium Osmańskie 1300–1650 wyd. 2

Autor książki:

Colin Imber

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASTRA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788366625129
ISBN: 978-83-66625-12-9
Data: 2020-09-21
Cena wydawcy: 37.69 złpozycja niedostępna

Opis książki:


"Colin Imber opisuje dzieje Imperium Osmańskiego od jego początków w XIV wieku, przez czasy największej świetności za rządów Sulejmana Wspaniałego, gdy imperium stało się światową potęgą, po kryzys w XVII stuleciu. Skupiając się między innymi na rozwoju instytucji, poprzez które sułtan zarządzał imperium, przedstawia najważniejsze wydarzenia i bada strukturę oraz politykę dynastii osmańskiej. Czerpiąc z wielu źródeł, Imber zapewnia nową perspektywę w spojrzeniu na jedno z największych imperiów w dziejach świata.

„Dzieje Imperium Osmańskiego są ważne i – jak pokazały niedawne wydarzenia na Bałkanach – czasami nawet konieczne do zrozumienia współczesnych problemów. […] trudno jednak zyskać dostęp do tego obszaru wiedzy. Z jednej strony większość łatwo dostępnych materiałów nie satysfakcjonuje, a z drugiej znaczna część najlepszych opracowań jest zbyt specjalistyczna jak na możliwości zwykłego odbiorcy. Ogólna historia może zatem posłużyć jako wprowadzenie w tę dziedzinę dla niespecjalisty. […] Mam również nadzieję, że dzieło to okaże się użyteczne dla osmanistów – przekaże im przystępną chronologię wydarzeń, jakiej do tej pory brakowało, oraz zapewni wstępny wgląd w rozwój osmańskich instytucji”.

COLIN IMBER – historyk, pedagog i pisarz, absolwent University of Manchester (doktorat, 1970), wykładowca języka tureckiego. Autor i współautor książek oraz artykułów naukowych dotyczących tematyki tureckiej, znawca problematyki osmańskiej, historii Osmanów, literatury osmańskiej oraz prawa islamskiego i osmańskiego.

Książka "Imperium Osmańskie 1300–1650 wyd. 2" - Colin Imber - oprawa Miękka - Wydawnictwo ASTRA. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2020 r.