pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Imperium grecko-rzymskie
Tytuł książki:

Imperium grecko-rzymskie

Autor książki:

Paul Veyne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 904 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788389637840
ISBN: 978-83-8963-784-0
Data: 2008-11-05
Obniżka! 66.30  81.90  15.6 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Imperium grecko-rzymskie - opis książki:

Imperium zwane rzymskim było w istocie grecko-rzymskie. Po pierwsze ze względu na język. W zachodniej części imperium mową potoczną była łacina lecz we wschodniej – greka. Po drugie, rzymska kultura materialna i obyczajowa wyrosła z asymilacji kultury helleńskiej. Po trzecie, samo imperium było syntezą rzymskiej władzy i cywilizacji greckiej. Rzymianie przejęli kulturę od Greków, nie tracąc własnej tożsamości narodowej, byli w tym trochę podobni do współczesnych Japończyków, którzy przyjęli wiele z kultury europejskiej, bynajmniej nie przestając być Japończykami.
Można zaryzykować stwierdzenie, że książka Veyne`a daje pewną całościową wizję pierwszej w dziejach "globalizacji”, będącej podstawą globalizacji w Europie współczesnej. Imperium grecko-rzymskie to połączenie przytłaczającej erudycji i lekkości w lekturze. Jest to książka do studiowania i do czytania. Do studiowania bo liczy blisko 2700 przypisów i sprawia wrażenie, że jej autor przeczytał wszystko, co napisano w starożytności i większość tego co napisano o starożytności. Wydaje się równie biegły w historii, jak i w filozofii i historii sztuki. Potrafi także w sposób fascynujący wciągnąć czytelnika w tok swoich myśli, sprawiając iż każdy z trzynastu tworzących książkę esejów czyta się jak wspaniałą opowieść o przeszłości.

(Od redakcji)

Książka "Imperium grecko-rzymskie" - Paul Veyne - oprawa twarda - Wydawnictwo Antyk Marek Derewiecki. Książka posiada 904 stron i została wydana w 2008 r. Cena 66.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]