pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Idź i czekaj mrozów
Tytuł książki:

Idź i czekaj mrozów

Autor książki:

Marta Krajewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Genius Creations
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788379950454
ISBN: 978-83-7995-045-4
Data: 2016-03-29
24.52  39.99  15.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Idź i czekaj mrozów - opis książki:

W świecie, gdzie puszczą włada leszy, w jeziorze żyją topielce, a nocami wśród chat przemykają zmory i strzygonie, młodziutka Venda musi stanąć na straży bezpieczeństwa mieszkańców Wilczej Doliny. Przyjdzie jej mierzyć się nie tylko z bogami czy stworzeniami nocy, ale znacznie groźniejszymi przeciwnikami: samotnością, strachem i zwątpieniem.

Na oczach Vendy wypełnia się starożytne proroctwo. Do Wilczej Doliny powraca Da Wern - ostatni z Wilkarów. Zemsta Pana Lasów za rzeź jego dzieci wydaje się nieunikniona. Czy zakazana miłość stanie na drodze przeznaczeniu, czy też pozwoli wypełnić przerażającą przepowiednię? Jak potoczą się losy zakochanego w zielarce syna karczmarza, pięknej minstrelki Stalki, towarzyszącego jej wojownika i innych mieszkańców wioski, z których każdy skrywa swoje tajemnice?
"Stare opowieści krążą między nami, a my żyjemy między nimi. Magia w powieści Marty Krajewskiej wydaje mi się potężna, bo jest równocześnie znajoma i nowa. Za sprawą autorki wszedłem do świata nieoswojonego, w którym demony to część natury, a ludzie - zwyczajni, nie książęta i herosi - zmagają się z nimi niczym z częścią powszedniego trudu. Podążałem znajomymi tropami, gubiłem się w nich i dawałem oplatać pełnej grozy magii, w którą schwytała mnie autorka." - Paweł Majka, autor "Pokoju światów", zdobywca Literackiej Nagrody im. Żuławskiego
"Autorka wymieszała z wprawą dobrze wyszkolonej zielarki elementy demonologii i mitologii słowiańskiej, komponując własną, smakowitą mieszankę. Mimo tak różnorodnych składników, stworzona przez nią wizja jest zaskakująco spójna. Oto świat pogański, przedchrześcijański w pełnej krasie: piękny, ale i groźny, pociągający, fascynujący, a chwilami przerażający." - Witold Jabłoński, autor cyklu "Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer"

"To jedna z książek, na które czekałem z niecierpliwością." - Jacek Łukawski, autor "Krwi i stali"

Książka "Idź i czekaj mrozów" - Marta Krajewska - oprawa miękka - Wydawnictwo Genius Creations. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2016 r. Cena 24.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]