pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Idee w Rosji : leksykon rosyjsko-polsko-angielski.Tom 8

Autor książki:

Janusz Dobieszewski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Ibidem
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 599 s.
Wymiar: 163x235 mm
EAN: 9788362331215
ISBN: 98-83-62331-21-5
Data: 2014-04-01
60.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kolejny tom obszernego kompendium wiedzy o rosyjskich ideach politycznych, filozoficznych, społecznych, religijnych, kulturowych. Dzięki ponad 80 hasłom Czytelnik może przenieść się w czasy Piotra I i Katarzyny II, zapoznać się z fenomenem oddziaływania twórczości Stanisława Lema w Związku Radzieckim/Rosji, zrozumieć (a właściwie - próbować zrozumieć) rosyjski charakter, obraz i sposób pojmowania władzy, rolę muzyki w Związku Radzieckim/Rosji czy gościć w posiadłości rosyjskiego ziemianina lub w Instytucie dla Szlachetnie Urodzonych Panien.

Wyczerpująca wielojęzyczna biliografia przy każdym haśle. Każdy tom Leksykonu stanowi odrębną całość i zawiera hasła w porządku alfabetycznym od „a” do „я” / od „a” do „z”.

„Większość dotychczasowych autorów podtrzymała współpracę z Ideami i zgodziła się przygotować nowe hasła, ale też […] udało się […] znacząco poszerzyć grono autorów Idei: po pierwsze, o osoby młode czy nawet bardzo młode (młodzi doktorzy, doktoranci), po drugie, udało się pozyskać do współpracy kilku świetnych aurorów z Rosji, m.in. Azę Tacho-Godi, Siergieja Chorużyja, Igora Jewłampijewa”. (Janusz Dobieszewski)

Kilkudziesięciu autorów z całego świata, wyczerpująca bibliografia przy każdym haśle. Każdy tom Leksykonu stanowi odrębną całość i zawiera hasła w porządkualfabetycznym od «а» do «я» / od “a” do “z”

Książka "Idee w Rosji : leksykon rosyjsko-polsko-angielski.Tom 8" - Janusz Dobieszewski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Ibidem. Książka posiada 599 stron i została wydana w 2014 r. Cena 60.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]