pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Hrabia Monte Christo cz. 2

Autor książki:

Aleksander Dumas

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 624 s.
Wymiar: 150x205 mm
EAN: 9788377793305
ISBN: 978-83-7779-330-5
Data: 2017-02-06
Obniżka! 31.33  49.90  18.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Genialna powieść o wyrównaniu rachunku krzywd.

Dopiero treść drugiej części Hrabiego Monte Christo przynosi właściwą opowieść o czynach tytułowego bohatera najsłynniejszej opowieści Aleksandra Dumasa. Metamorfoza, jaką w tomie pierwszym przechodzi Edmund Dantes - młody i ubogi marynarz, odznaczający się zarówno szlachetnością, jak i naiwnością - sprawia, że w drugiej części powieści staje się on zupełnie innym typem bohatera. Dopiero tutaj poznajemy prawdziwe oblicze hrabiego Monte Christo - wyrachowanego, inteligentnego i ekscentrycznego arystokraty, ogarniętego żądzą okrutnej zemsty za niesprawiedliwe wieloletnie uwięzienie i pokrzyżowanie planów życiowych.

Pasjonująca i trzymająca w napięciu przygodowa powieść o zemście hrabiego Monte Christo pozwala także poznać mentalność i życie codzienne francuskich "ludzi pieniądza" pierwszej połowy XIX wieku.

Książka "Hrabia Monte Christo cz. 2" - Aleksander Dumas - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 624 stron i została wydana w 2017 r. Cena 31.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-03-14
Powieści Aleksandra Dumasa cieszą się dużą sympatią czytelników i należą do klasyki literatury światowej, do której zawsze chętnie się powraca.
Autor tak precyzyjnie opisał głównego bohatera, że pod wpływem życiowych doświadczeń z młodzieńca wrażliwego zmienił się w nieczułego mściciela, który za wszelką cenę chce osiągnąć swój cel.
Czy mu się to uda?
Jak wszyscy pamiętamy to Edmund Dantes - młody i zdolny marynarz, zakochany w przepięknej Mercedes, którego dotyka wielkie nieszczęście - zostaje wtrącony na wiele lat do więzienia i niesłusznie osądzony. Gdy wychodzi na wolność skrzętnie obmyśla plan zemsty.
Trucizny, knowania i pojedynki sprawiają, że powieść czyta się chętnie i z zainteresowaniem, przenosząc się do Francji z pierwszej połowy XIX wieku.
Hrabia udając przed znajomymi zawsze odpowiadał, „Kocham wszystkich, tak, jak Bóg nakazuje kochać bliźniego, to znaczy po chrześcijańsku, a nienawidzę tylko kilku osób”.
W tych słowach zawarte jest cel jakim się kierował hrabia.
To chęć zemsty na ludziach, którzy tak bardzo go skrzywdzili. I tylko taka zemsta ukoi jego sumienie.
Hrabia do tego stopnia był wyrachowaną osobą, że jego uprzejmość, osobowość, oczy błyszczące i grzeczność, rozpraszały każdego, kto mógłby mieć do hrabiego jakieś obawy.
Sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość, tym którzy na czternaście lat zamknęli go w więzieniu za niewinność.
Przez dziesięć lat hrabia obmyślał plan, aby uciec z więzienia. Kierował się zasadą, że w Piśmie Św. Napisano „Za winy ojców cierpieć będą dzieci, aż do trzeciego i czwartego pokolenia”.
I tutaj hrabia miał na myśli syna Mercedes, który miałby cierpieć za swojego ojca.
Czy hrabia Monte Christo zemści się na synu Mercedes? Czy też go oszczędzi?
Czy po czternastu latach rozpaczy i dziesięciu latach nadziei nauczył się wierzyć w Opatrzność?
Co też stanie się z Morcerfem, Danglarsem i Villefortem?
Czy poniosą zasłużoną karę?
Czy też przypadkiem uwolnią się od wroga?
Zostawiam Was drodzy czytelnicy z tymi pytaniami i odsyłam do lektury. Sprawi ona, że „odpłyniecie” do XIX wiecznej Francji i poznacie codzienne życie „ludzi pieniądza”, a także przygody hrabiego oraz do czego może się posunąć człowiek, aby dokonać zemsty.
Książka nie jest cienka, bo tak jak poprzednia część zawiera ponad 600 stron, więc to może być jej jedynym minusem, ale myślę, że nie dacie się zniechęcić i zajrzycie do tej lektury - klasyki literatury światowej.
Życzę wytrwałości i przyjemności z czytania.
skomentuj opinię/recenzję [+]