pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Anioł Pitou

Autor książki:

Aleksander Dumas

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 548 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377799260
Data: 2023-09-06
47.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Gorący lipiec 1789 roku w Paryżu. Król poluje, królowa przebiera w damach dworu. Groźne pomruki paryskiego ludu zamieniają się w złość i pragnienie zemsty. Paryż głoduje, choruje i umiera z wycieńczenia. Wreszcie, jak już nie ma nic do stracenia, jak odchodzą dzieci, wściekłość zrywa się z kajdan zasad i prawa. Bastylia legnie w gruzach, zawiśnie każdy, kto zdradza arystokratyczne pochodzenie.

Pitoux ogląda to na własne oczy, widzi tragedię nędzy i widzi rodzącą się nienawiść, która prowadzi do straszliwej przemocy czy zło da się usprawiedliwić, czy Pitoux może spokojnie patrzeć, jak wieszają ludzi, których znał ale przecież jest po stronie ludu
Kolejna książka Aleksandra Dumas, od której nie można się oderwać. Tak plastycznie napisana, że widzimy te zdarzenia, prawdziwe przecież, wzdragamy się zbrodniami, przeżywamy emocje, czujemy Rewolucję, która na naszych oczach się odbywa.

Książka "Anioł Pitou" - Aleksander Dumas - oprawa twarda - Wydawnictwo MG. Książka posiada 548 stron i została wydana w 2023 r. Cena 47.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.