pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Honor. Opowieść ojca, który zabił własną córkę. Seria: Reportaż

Autor książki:

Lene Wold

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 140x225 mm
EAN: 9788380499645
ISBN: 978-83-8049-964-5
Data: 2020-01-28
27.69 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Prawo obowiązujące w Jordanii bywa bezwzględne wobec kobiet, a surowa obyczajowość sprawia, że w rolę sędziów nierzadko wcielają się bliscy. Nic dziwnego, skoro seks przedmałżeński sprowadza hańbę na całą rodzinę kobiety, która dopuściła się nierządu. Jedynym sposobem na przywrócenie utraconego honoru jest zabicie cudzołożnicy - matki, siostry, córki. Dotyczy to nie tylko związków przedmałżeńskich, ale również gwałtów czy relacji homoseksualnych. A jeśli kobieta, która czuje się zagrożona, zwróci się do służb publicznych po pomoc, najprawdopodobniej "dla ochrony" trafi do więzienia, zaś oprawcy pozostaną bezkarni.

Norweska dziennikarka Lene Wold na przykładzie historii Rahmana, Aiszy i Aminy próbuje zrozumieć, co kieruje Jordańczykami, którzy w XXI wieku wciąż kultywują krwawą tradycję honorowych zabójstw. Starszą córkę ojciec zamordował z powodu jej związku z kobietą, młodsza miała zginąć za ukrywanie prawdy o siostrze i tylko cudem uniknęła śmierci. Autorka z niezwykłą otwartością, bez krzywdzących stereotypów wysłuchuje zarówno sprawcy, jak i siostry ofiary. Narażając życie, poszukuje odpowiedzi na pytanie: co kieruje ojcem, który zabija ukochane dzieci?

Książka "Honor. Opowieść ojca, który zabił własną córkę. Seria: Reportaż" - Lene Wold - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.69 zł. Zapraszamy na zakupy!