pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia wizualna. Obrazy w dyskusjach niemieckich historyków

Autor książki:

Magdalena Saryusz-Wolska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 412 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365390561
ISBN: 978-83-6539-056-1
Data: 2020-03-11
35.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka wydana wspólnie z Niemieckim Instytutem Historycznym w Warszawie jako 25 tom serii Klio w Niemczech
Historia wizualna definiowana jest na wiele sposobów. W tej książce oznacza nowe możliwości uprawiania historii związane ze współczesną ekspansją obrazów. W jaki sposób dostępność fotografii, filmów, cyfrowych archiwów wizualnych wpływa na pracę historyków? Jakie możliwości otwierają przed nimi źródła wizualne? Jak obrazy oddziałują na narracje historyczne? Zebrane tu teksty przedstawiają stanowiska dziesięciorga niemieckich uczonych, którzy szukają odpowiedzi na te pytania. Z różnych perspektyw przyglądają się oni wykorzystywaniu obrazów w pracy historyków, wskazując potencjał historii wizualnej i związane z nią zagrożenia. Autorzy publikowanych prac to przedstawiciele różnych pokoleń niemieckiej historiografii. Są wśród nich teoretycy i praktycy, historycy epok dawniejszych i współczesnych. Łączy ich poszukiwanie nowych metod badawczych i nowych sposobów objaśniania przeszłości. Uważają, że historię można nie tylko opowiedzieć, ale i pokazać.


Autorzy: Horst Bredekamp, Martina Heßler, Jens Jäger, Judith Keilbach, Habbo Knoch, Gerhard Paul, Bernd Roeck, Magdalena Saryusz-Wolska, Heike Talkenberger, Annette Vowinckel, Rainer Wohlfeil

Seria Klio w Niemczech to projekt przekładowy Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Prezentuje ona polskim czytelnikom najciekawsze prace i dokonania współczesnej historiografii niemieckiej na tle szerszego kontekstu europejskiego. W serii ukazują się książki poświęcone różnym zagadnieniom historii Europy środkowo-Wschodniej - w szczególności Polski i Niemiec. Publikowane są także prace metodologiczne i przekrojowe.

Książka "Historia wizualna. Obrazy w dyskusjach niemieckich historyków" - Magdalena Saryusz-Wolska (red.) - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 412 stron i została wydana w 2020 r. Cena 35.62 zł. Zapraszamy na zakupy!