pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia ucieczki

Autor książki:

Elena Ferrante

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2024
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 123x195 mm
EAN: 9788366661981
ISBN: 978-83-6666-198-1
Data: 2024-03-19
39.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Elena Ferrante jest jedną z najlepszych powieściopisarek naszych czasów. Jej głos jest żarliwy, poglądy szerokie, a spojrzenie zabójcze.

New York Times

Ta wciągająca opowieść o dwóch przyjaciółkach Lili i Elenie, o Neapolu, o walkach rodzin, o politycznych rozgrywkach przełomu lat 60. i 70., o rewolucji seksualnej - jest przede wszystkim historią budzenia się kobiecej świadomości.

Justyna Sobolewska, Polityka

Elena i Lila, przyjaciółki znane czytelnikom z Genialnej przyjaciółki i Historii nowego nazwiska, to młode kobiety. Bardzo szybko musiały dorosnąć. Lila wyszła za mąż w wieku szesnastu lat, ma małego synka, porzuciła męża i dostatnie życie, pracuje w fabryce w bardzo ciężkich warunkach. Elena opuściła Neapol, ukończyła studia w Pizie i wydała dobrze sprzedającą się książkę, która otworzyła jej drzwi do świata ludzi zamożnych i wykształconych. Obie przez lata usiłowały pokonać bariery biedy, ignorancji i zależności, w jakich chciał je zamknąć los. Teraz ich życie biegnie w zawrotnym tempie przez lata siedemdziesiąte, przeplatając ze sobą chwile nadziei i niepewności, napięcia i rywalizacji. Nadal łączy je silna choć burzliwa przyjaźń, która to przygasa, to wybucha, prowadząc do nieoczekiwanych spotkań i zwrotów akcji.

Książka "Historia ucieczki" - Elena Ferrante - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2024 r. Cena 39.03 zł. Zapraszamy na zakupy!