pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Historia speedwaya w Toruniu i... 1959 zadań i rozwiązań
Książki »
Tytuł książki:

Historia speedwaya w Toruniu i... 1959 zadań i rozwiązań

Autor książki:

Zbigniew Grochowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 925 s.
Wymiar: 160x225 mm
EAN: 9788380197497
ISBN: 978-83-8019-749-7
Data: 2018-10-18
61.45  66.41  4.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Historia speedwaya w Toruniu i... 1959 zadań i rozwiązań - Zbigniew Grochowski - opis książki:

Zbigniew Grochowski (ur. w 1954 roku w Toruniu) - historyk, pisarz, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jeden z najbardziej znanych i cieszących się największym autorytetem pedagogów w grodzie Kopernika. Popularyzator wiedzy regionalnej, twórca Miejskiego Konkursu Historycznego Dzieje Torunia oraz współtwórca Diecezjalnego Konkursu o Błogosławionym Księdzu Stefanie Wincentym Frelichowskim i toruńskich sympozjów młodzieżowych poświęconych wybitnym postaciom polskiego narodu i Kościoła. Jako pierwszy w Polsce ujmuje biografie Świętych/Błogosławionych Kościoła katolickiego i historie miast w testach. W kręgu jego zainteresowań znajdują się zagadnienia zarówno związane z działalnością Świętego Jana Pawła II, B łogosławionego Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego i Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jak i z dziejami miast (m.in. rodzinnym Toruniem oraz Bydgoszczą, Hrubieszowem, Inowrocławiem, Krakowem, Łobżenicą, Świdwinem, Warszawą, Wąbrzeźnem, Włocławkiem i Wyrzyskiem), a także z historią polskiego sportu i egzaminem maturalnym z historii i wiedzy o społeczeństwie. Autor wielu publikacji, w tym dziewiętnastu książek, np. Śladami Świętego Jana Pawła II Wielkiego — Mojego — Twojego—Naszego Patrona - 1111 zadań i rozwiązań, Błogosławiony ksiądz phm. Stefan Wincenty Frelichowski. Patron Harcerzy Polskich i ... -410 zadań i rozwiązań, Dzieje kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu — 335 zadań i rozwiązań, Dzieje bazyliki katedralnej świętych Janów w Toruniu, widoki z jej wieży i...-560 zadań i rozwiązań, Wielka historia Torunia-152 5 zadań i rozwiązań, Historia Torunia — 775 zadań i rozwiązań w 775 rocznicę lokacji, Historia Warszawy -1000 zadań i rozwiązań, Historia Włocławka - 500 zadań i rozwiązań, Historia Bydgoszczy — 665 zadań i rozwiązań w 665 rocznicę lokacji, Historia Swidwina — 500 zadań i rozwiązań, Historia Hrubieszowa—350 zadań i rozwiązań, Historia Krakowa — 750 zadań i rozwiązań, Historia Łobżenicy—500 zadań i rozwiązań, Historia Wyrzyska - 525 zadań i rozwiązań, Miejski Konkurs Historyczny Dzieje Torunia, Historia speed-waya w Toruniu i... -1959zadań i rozwiązań.

Historia speedwaya w Toruniu i... —1959 zadań i rozwiązań to dzieje wspaniałych zawodników i ich niezwykłej odwagi. Książka ta skłoni nas zapewne do serdecznej pamięci o tych, którzy podczas wyścigów ponieśli śmierć (m.in. Marian Rosę - patron Motoareny Toruń) lub ulegli ciężkim kontuzjom. Rozbudzi także emocje wśród całkiem młodych kibiców, marzących o tym, by pójść w ślady toruńskich gwiazd: Zbigniewa Raniszewskiego, Mariana Ro-sego, Bogdana Szuluka, Janusza Plewińskiego, Jana Ząbika, Wojciecha Żabiałowicza, Jacka Krzyżaniaka, Mirosława Kowalika, Roberta Sawiny, Tomasza Bajerskiego, Wiesława Jagusia, Karola Ząbika i Adriana Miedzińs Wego czy obcokrajowców, którzy godnie reprezentowali (lub wciąż reprezentują) Toruń: Pera Jonssona, Marka Lorama, Tony ego Rickardssona, Jasona Crumpa, Ryana Sullivana, Darcy ego Warda, Emila Sajfutdinowa, Chrisa Holdera, Grega Hancocka i wielu, wielu innych.

Warto zatem zmierzyć się z 1959 żużlowymi zadaniami, które stawia przed nami Zbigniew Grochowski. Dla miłośników historii Torunia, stałych gości Motoareny Toruń i wiernych fanów toruńskich Aniołów to lektura obowiązkowa. Gratuluję zatem jej Autorowi wykonania imponującej pracy historycznej i redakcyjnej, a wszystkim Czytelnikom życzę odkrycia na nowo legendy toruńskiego speedwaya.

 

Fragment słowa wstępnego prezydenta Torunia Michała Zaleskiego

Książka „Historia speedwaya w Toruniu i... 1959 zadań i rozwiązań” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 925 stron i została wydana w 2018 r. Cena 61.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia speedwaya w Toruniu i... 1959 zadań i rozwiązań"
Zbigniew Grochowski - autor m.in.:
Toruń i jego prezydenci 1920-2018 - okładka książki
Toruń i jego prezydenci 1920-2018 Zbigniew Grochowski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: