pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia pamięć tożsamość w edukacji humanistycznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Libron
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 370 s.
Wymiar: 230x160 mm
EAN: 9788366269507
ISBN: 978-83-6626-950-7
Data: 2021-02-10
Cena wydawcy: 26.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Przeszłość zawarta w zabytkach i ludzkiej pamięci wpływa na kształt wielu dziedzin współczesnego życia społeczno-kulturową, estetyczną, psychologiczną oraz polityczno-ideologiczną (). Redaktorkom niniejszego tomu zależało na interdyscyplinarnym ujęciu problematyki ochrony dziedzictwa kulturowego, by wskazane w poszczególnych artykułach wizje, opinie, komentarze i spostrzeżenia służyć mogły stworzeniu narzędzi przydatnych zarówno w badaniach komparatystycznych, jak i w poszczególnych instytucjach kultury i sztuki. W opracowaniu tym podjęto więc zagadnienia dotyczące: problemów towarzyszących ochronie dziedzictwa kulturowego i innowacyjnych metod jego promocji, zaangażowania państwowych i prywatnych organów do ochrony zabytków przeszłości, roli produktów turystyki historycznej i kulturowej w kształtowaniu pamięci zbiorowej, produktów turystycznych rozumianych jako narzędzia polityki historycznej, interpretacji dziedzictwa pojmowanego jako szansa na rozwój społeczności lokalnych, a także wpływu dziedzictwa na edukację historyczną.
Fragment Wstępu
Praca stanowi bardzo dobry przykład możliwości wynikających z interdyscyplinarnego ukazania ważnej tematyki ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego. Jest to już szósty tom cyklu i wypada wyrazić uznanie i podziękowanie za przygotowanie tak ciekawego zbioru artykułów.
Z recenzji dr. hab. Wojciecha Krawczuka, prof. UJ
Recenzowana praca jest juz szostym opracowaniem zbiorowym z cyklu Historia pamiec tozsamosc w edukacji humanistycznej, rozszerzajacym kontekst dotychczasowych analiz tym razem o problematyke () dziedzictwa kulturowego i jego roli w zachowaniu pamieci o przeszłosci. Wybor ten uwazam za niezwykle udany i bardzo potrzebny.
Z recenzji dr hab. Danuty Konieczki-Śliwińskiej, prof. UAM

Książka "Historia pamięć tożsamość w edukacji humanistycznej" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Libron. Książka posiada 370 stron i została wydana w 2020 r.