pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia nagości

Autor książki:

Philip Carr-Gomm

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788311119376
ISBN: 978-83-11-11937-6
Data: 2010-11-17
44.50 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

- Od Lady Godivy do Lady Gagi, osobliwa i niesamowita opowieść o naszych nagich ciałach.
- Nagość: symbol niewinności, rozpasania, szaleństwa czy jedności z naturą Naturalny stan człowieka czy obraza moralności - Nagość w religii, życiu społecznym, w polityce i kulturze. Narzędzie i oręż przywódców, kontestatorów oraz artystów.
Autor, znany brytyjski psycholog, przedstawia historię nagości oraz stosunku do niej w poszczególnych epokach i społeczeństwach świata, skupiając uwagę na trzech aspektach: religijnym, politycznym oraz kultury popularnej. Zarówno ideolodzy religijni, jak i politycy, ikony popkultury oraz kontestatorzy używali nagości w charakterze instrumentu służącego swej ideologii, albo po prostu do dostarczenia rozrywki innym.
Od nagich hinduskich joginów i świętego Franciszka z Asyżu, do współczesnych czarownic związanych z ezoterycznym kultem wicca; od Lady Godivy do Lady Ga Gi - nagość wzbudza silne i często sprzeczne uczucia; może ekscytować albo gorszyć, może symbolizować niewinność lub pobudzenie seksualne, ścisły związek z naturą lub odrzucenie społeczeństwa z jego nakazami i normami - a nawet ponowne odrodzenie w sensie metaforycznym. Mistycy obnażali się pragnąc być bliżej Boga - specjaliści od reklamy dobrze wiedzą, że towar lepiej się sprzeda, gdy przy jego nazwie znajdzie się wizerunek nagiej kobiety.

Książka "Historia nagości" - Philip Carr-Gomm - oprawa twarda - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2010 r. Cena 44.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.