pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Życie erotyczne Słowian

Autor książki:

Tomasz Kosiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788311160477
ISBN: 978-83-1116-047-7
Data: 2021-03-24
32.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tomasz J. Kosiński, znawca historii i obyczajów dawnej Słowiańszczyzny, autor m.in. Rodowodu Słowian, Wiary Słowian i Bogów Słowian, w swej najnowszej książce wprowadza czytelników w świat słowiańskiej miłości i seksualności. Można się z niej dowiedzieć, jak Słowianie kochali (dosłownie i w przenośni), jak odnosili się do nagości i seksu, jak zawierali związki małżeńskie i czy byli wierni małżonkom. Poznamy też obyczaje, magię i sztukę związane z erotyką i płodnością.
Jak pisze T.J. Kosiński: Dla Słowian sfera seksualna stanowiła niezwykle istotny aspekt życia. Była związana z kultem życia i płodności, a dzięki prokreacji rodziły się dzieci nowe pokolenia. Ziemia była utożsamiana z kobietą w myśl zasady: matka ziemia przynosi nam owoce, jak kobieta rodzi dziecko. Z kolei męskiej mocy przypisywano magiczne właściwości i porównywano ją do siewu. Dlatego przed obsianiem ziemi przedstawiciele niektórych plemion słowiańskich oddawali się miłosnym igraszkom na polach. Dawni Słowianie kojarzyli seks ze szczęściem, tańcem i muzyką oraz cudem narodzin, co miało zapewnić połączenie z naturą....

Książka "Życie erotyczne Słowian" - Tomasz Kosiński - oprawa miękka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 350 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]