pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Historia mody

Autor książki:

Marnie Fogg, Valerie Steele

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arkady
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 576 s.
Wymiar: 175x250 mm
EAN: 9788321349688
ISBN: 978-83-2134-968-8
Data: 2016-11-24
Cena wydawcy: 119.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Ta ambitna i fascynująca książka tropi historię mody w każdej części świata, od antycznych greckich i rzymskich drapowanych strojów i jedwabnych szat dworskich z czasów chińskiej dynastii Tang do dzieł dzisiejszych projektantów ubiorów sportowych i twórców japońskiej kultury ulicznej. Poznacie dzięki niej przebieg ewolucji mody, okres za okresem, trend za trendem, a podane najważniejsze w danym przedziale czasowym wydarzenia ułatwią zrozumienie kontekstu historycznego i kulturowego. Historia mody to dzieło niezastąpione dla każdego, kto kocha znakomite stroje i zna radość noszenia wspaniałych pantofli.

- Najważniejsze dzieła mody omówiono na tle innych tego samego typu i w kontekście osiągnięć społecznych i kulturowych, a podane najważniejsze w danym okresie wydarzenia pozwolą ustalić, co wpłynęło na kształt kreacji.

- Znajdziecie się w środku procesu tworzenia haute couture i prześledzicie go od powstania koncepcji do triumfu na wybiegu, docenicie dbałość projektantów o szczegóły.

- Książkę napisał zespół ekspertów z różnych krajów, kierowany przez Marnie Fogg.

Książka "Historia mody" - Marnie Fogg, Valerie Steele - oprawa twarda - Wydawnictwo Arkady. Książka posiada 576 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]