pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Historia Końców Świata oraz przepowiednie
Tytuł książki:

Historia Końców Świata oraz przepowiednie

Autor książki:

Ireneusz Kamiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 212 s.
EAN: 9788381803915
ISBN: 978-83-8180-391-5
Data: 2020-12-28
20.11  25.20  5.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Historia Końców Świata oraz przepowiednie - Ireneusz Kamiński - opis książki:

Kościołowi nie wolno lekceważyć aktualnych zdarzeń-znaków (trudna kwestia interpretacji tzw. znaków czasu). Warto wziąć pod uwagę dar proroctwa, którego Bóg udziela tak, jak chce. Z natury rzeczy nie poddaje się on "kontroli" Kościoła (hierarchii); można co najwyżej zweryfikować proroctwo (i wieszcza) po owocach. W dobie współczesnej, wraz z odrzuceniem przez duże grupy społeczne chrześcijańskiego uniwersum, dokonała się swoista "amputacja" całej wyobraźni eschatologicznej. Wielu ludzi żyje tak, "jakby Boga nie było". Nie mając Chrystusa, nie mają też nadziei ani przyszłości. Zamknięcie w "tu i teraz", czyli w immanencji, musi skutkować zwątpieniem w sens życia, miłości, cierpienia i śmierci. Wielu współczesnych wypiera z własnej świadomości śmierć i wszystko, co ją przypomina. Staje się ona czymś obscenicznym, niestosownym, wstydliwym. Właśnie tu widać - jak najbardziej wymierne i praktyczne - następstwa wyznawanej przez społeczeństwo eschatologii lub jej odrzucenie..

Dlatego dobrze się stało, że na rynku wydawniczym pojawia się książka, która podejmuje problem idei "końca świata" także w kontekście nowych ruchów religijnych i sekt.

Ireneusz Kamiński w pierwszym rozdziale podaje rudymentarne definicje i objaśnia zasadnicze terminy używane w zakresie koncepcji "końca świata". Ma to niebagatelne znaczenie dla aktualnej (i chyba coraz większej) ignorancji dotyczącej tych kwestii. Następny rozdział stanowi erudycyjną prezentację przepowiedni wieszczących "koniec świata" - od początków znanej nam historii do końca XII w.

Ks. prof. dr hab. Jan Perszon
Wydział Teologiczny UMK w Toruniu

Książka „Historia Końców Świata oraz przepowiednie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2020 r. Cena 20.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia Końców Świata oraz przepowiednie"
Ireneusz Kamiński - autor m.in.:
Produkty podobne:
Obrazy i symbole - okładka książki
Obrazy i symbole Mircea Eliade
Synod papieża Franciszka - okładka książki
Synod papieża Franciszka Krystian Kratiuk