pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Historia cywilizacji amerykańskiej. Tom 3

Autor książki:

Zbigniew Lewicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 949 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788373835825
ISBN: 978-83-7383-582-5
Data: 2012-12-17
104.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Era konsolidacji stanowi kontynuację dwóch poprzednich tomów, Ery tworzenia i Ery sprzeczności. Obejmuje okres od wydarzeń politycznych i społecznych Wojny Secesyjnej aż po zakończenie walk II wojny światowej. W tym czasie Stany Zjednoczone z jednej strony przechodziły proces konsolidacji wewnętrznej, z drugiej zaś ostrożnie i powoli stawiały pierwsze kroki na scenie globalnej. Ogromne znaczenie dla obu tych kwestii miał gwałtowny rozwój gospodarczy kraju, przynajmniej do nadejścia Wielkiego Kryzysu i krachu na giełdzie w 1929 r.

Okres międzywojenny to zarazem czas, gdy literatura amerykańska wniosła decydujący wkład w kształtowanie się modernizmu, a estetyka nowo powstającej sztuki filmowej kształtowała się przede wszystkim w Hollywood. Po przejściu przez trudny okres konsolidacji Stany Zjednoczone stały się gotowe do objęcia roli hegemona światowego, a także do określania kierunków rozwoju sztuki współczesnej.

Poprzedni tom Historii cywilizacji amerykańskiej - Era sprzeczności - otrzymał Nagrodę I stopnia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Opracowanie Lewickiego różni się od wszystkich polskich prac dotyczących historii Ameryki (...) Lewicki nie opisuje historii Ameryki - on ją maluje, posługując się językiem żywym i wciągającym, łącząc erudycję z pasją. Z recenzji Ery tworzenia prof. Jolanty A. Daszyńskiej Zbigniew Lewicki ma w swym dorobku publikacje z dziedziny polityki zagranicznej i wewnętrznej Stanów Zjednoczonych oraz literatury i kultury amerykańskiej. Obecnie jest profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie kieruje Instytutem Stosunków Międzynarodowych i Katedrą Amerykanistyki.

Książka "Historia cywilizacji amerykańskiej. Tom 3" - Zbigniew Lewicki - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 949 stron i została wydana w 2012 r. Cena 104.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.