pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Hipertensjologia. Tom 2. Podręcznik Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia...
książka:

Hipertensjologia. Tom 2. Podręcznik Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Via Medica
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286 s.
Wymiar: 205x295 mm
EAN: 9788365797315
ISBN: 978-83-6579-731-5
Data: 2018-02-19
135.47  180.00  44.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Hipertensjologia. Tom 2. Podręcznik Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego - opis książki:

Publikacja podręcznika Hipertensjologia wydanego po raz pierwszy pod egidą Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego stanowi kontynuację działań PTNT w zakresie poprawy opieki nad chorymi z nadciśnieniem tętniczym.

Nadciśnienie tętnicze pozostaje jedną z głównych przyczyn zgonów w XXI wieku, choć od ponad 100 lat toczą się badania nad zrozumieniem patomechanizmów prowadzących do wzrostu ciśnienia tętniczego oraz działaniem leków, które mogłyby skutecznie je obniżyć. Dotychczasowe próby wyjaśnienia etiopatogenezy nadciśnienia wydają się równie mało skuteczne jak dążenia do poprawy kontroli choroby.

Ostatnie lata przyniosły zahamowanie rejestracji nowych klas leków hipotensyjnych, a główny kierunek badań to powstawanie preparatów łączonych składających się z dwóch lub trzech leków, które wykazują się skutecznością i bezpieczeństwem w monoterapii.

Efektem postępu w zakresie zrozumienia patofizjologii, diagnostyki, skutecznych leków oraz większej świadomości społecznej co do zagrożeń związanych z nadciśnieniem jest istotny wzrost liczby chorych skutecznie leczonych, choć nie można zapomnieć, że jedynie u 26% chorych wartości ciśnienia są dobrze kontrolowane.

Autorzy niniejszego podręcznika dołożyli wszelkich starań, by znalazły się w nim przede wszystkim informacje potrzebne zarówno specjalistom, jak i lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej, licząc na zwiększenie skuteczności w zakresie wykrywania i leczenia nadciśnienia tętniczego w naszym kraju.

Książka „Hipertensjologia. Tom 2. Podręcznik Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Via Medica.

Książka posiada 286 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Hipertensjologia. Tom 2. Podręcznik Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia..."
Produkty podobne:
Patofizjologia kliniczna. Podręcznik - okładka książki
Patofizjologia kliniczna. Podręcznik dla studentów... Barbara Zahorska-Markiewicz, Ewa Małecka-Tendera, Magdalena Olszanecka-Glinianowicz, Jerzy Chudek
Diagnostyka różnicowa w pediatrii - okładka książki
Diagnostyka różnicowa w pediatrii Dietrich Michalk, Eckhard Schonau
Opieka nad osobami przewlekle chorymi, - okładka książki
Opieka nad osobami przewlekle chorymi, w wieku... Dorota Talarska, Katarzyna Wieczorowska-Tors, Elżbieta Szwałkiewicz (red.)
Podstawy immunologii - okładka książki
Podstawy immunologii Włodzimierz Ptak, Maria Ptak, Marian Szczepanik