pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

HEra

Dane szczegółowe:
Wydawca: Liberum Verbum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 70 s.
Wymiar: 120x210 mm
EAN: 9788395211980
ISBN: 978-83-9521-198-0
Data: 2019-04-23
Cena wydawcy: 22.00 złpozycja niedostępna

HEra - Karolina Strzelczyk - opis książki:

KAROLINA STRZELCZYK. Nie jestem już dziewicą, wydałam pierwszy tomik dwa lata temu. To godny był wiek, aby rozpocząć płodną przygodę. Owocem talentu i zamiłowania do sztuki szeroko rozumianej jest moje kolejne dziecię, w postaci tego tomiku. Poeta to obserwator rzeczywistości, rzemieślnik i spisywacz biegu życia, jako że świat się przez dwa lata zmienił. Sama autorka również. Mogłabym pisać peany, jaką to jestem aktorką, przodownikiem pracy w krakowskim zakładzie, studentką dziennikarstwa, pisarką, narzeczoną i sam Bóg w notatniku spisane ma kim jeszcze. Jednak styl wierszy, forma, choć coraz lepiej szlifuję sam warsztat, pozostaje taka sama. Jest dużo wpływów staro? i nowotestamentowych, fascynacja sprawami nadprzyrodzonymi, jak dawniej, próba nawiązania kontaktu, czasami oceniania, czasem zapytania do Stwórcy przez zwykłego zjadacza chleba. Jest dużo mistyki, żeby zaraz uderzyć w najbardziej podstawowe, dawno nazwane ludzkie pragnienia.

I jeszcze coś, proste, w moim stylu, na pohybel wszystkim, którzy myślą że poecie, artyście, prawnikowi i innym nie wypada prosta rozrywka. A przecie w prostocie tkwi clou. Humor ze znanego sitcomu:
Panie, a czemu nie ja? Ja żem jeszcze warsztatu nie zamknął.

 Panie Boczek, Pan żeś nawet jeszcze nie otworzył.

Ja już żem otworzyła i obiecuję, że prędko nie zamknę i powstanie jeszcze jeden tomik, i jeszcze jeden i jeszcze... aż do końca.

Śląsko-krakowska obywatelka świata zaprasza na chwilę refleksji.

Książka „HEra” - oprawa miękka - Wydawnictwo Liberum Verbum.

Książka posiada 70 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "HEra"
Karolina Strzelczyk - autor m.in.: