pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Haiku. Płatki róż ciernie głogu

Autor książki:

Maria Bury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Astrum
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 100 s.
EAN: 9788366926677
ISBN: 978-83-6692-667-7
Data: 2022-11-24
21.93  25.00  3.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorka, Maria Bury, w XVII już tomiku haiku pod tytułem PŁATKI RÓŻ CIERNIE GŁOGU zabiera nas w kolejną podróż do świata haiku.

Jej nowy tomik o niezwykle intrygującym tytule zdaje się mówić - to, w co teraz wierzę, odzwierciedla się w słowach, które napisałam na skrawku papieru: nic, co zrobiłam w życiu, nie było błędem. Poznawałam ludzi, uczyłam się od nich życia, przechodziłam przez okresy wzlotów i upadków, aby w końcu móc napisać to, co teraz czytacie. Aby pozwolić wiedzy i mądrości, którą zdobyłam, zamanifestować siebie. Moje haiku jest sztuką słów używanych do wyrażania surowego piękna życia, tego, co mnie otacza i tego, co po mnie zostanie. Pragnę dzielić się chwilami namiętności i wolności wypowiedzi, samoakceptacji i tożsamości. Czy zastanawialiście się, co zrobić z płatkami róż, gdy bukiet uschnie Płatki róż, które w bukiecie usychają być może zbyt wcześnie, nie pozwalają autorce ich wyrzucić. Są wskazówkami dobrego, które było i jest i niech trwa, nawet w innej formie.

Oprócz płatków róż autorka powołuje się na ciernie głogu.

Głóg zajmuje ważne miejsce w poezji, prozie, legendach i tradycji. W magii leczenia ziołami, głóg był ceniony jako tonik nasercowy. Starożytni Rzymianie i Grecy postrzegali głóg jako symbol miłości i małżeństwa. Wierzono, że jest on amuletem odpędzającym złe duchy. Współcześnie roślina uznawana jest za świętą, gdyż wierzy się, że korona cierniowa noszona przez Jezusa została wykonana z gałęzi tej rośliny. Symbolika płatków róż i cierni głogu w tytule tego tomiku haiku prowokuje refleksją, że życie to nie tylko zapach róż i miłość, to także ból i cierpienie. Nie zawsze przez nas zawinione.

Zapraszam do lektury tego tomiku.

Książka "Haiku. Płatki róż ciernie głogu" - Maria Bury - oprawa miękka - Wydawnictwo Astrum. Książka posiada 100 stron i została wydana w 2022 r. Cena 21.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]