pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Haiku. Cieszyć się pięknem

Autor książki:

Maria Bury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Astrum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 100 s.
EAN: 9788365930705
ISBN: 978-83-6593-070-5
Data: 2020-02-28
21.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Maria Bury, poetka wybitna, która stworzyła w haiku swój własny styl - niepowtarzalny i ciekawy, dzieli się z nami swoim nowym tomikiem poezji zatytułowanym Cieszyć się pięknem. W swoich krótkich i celnych puentach opisuje rzeczywistość, która ją dotyka. To haiku niebanalne, wyrafinowane, wysmakowane, nierzadko zjadliwe, nieraz wyważone, czasem ciepłe, innym razem smutne.
Współczesne japońskie haiku ( gendai-haiku ) są według niektórych znawców tematu i pisząch coraz bardziej różne od tradycji, przyjmujące naturę jako przedmiot. Pomimo zachodnich wpływów, użycie zestawień jest jednak nadal honorowane zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym haiku. Istnieje powszechne, choć stosunkowo niedawne przekonanie, że zestawione obrazy muszą być bezpośrednio obserwowane w codziennych przedmiotach lub zdarzeniach. W języku japońskim haiku są tradycyjnie drukowane w jednej pionowej linii, podczas gdy haiku w języku angielskim często pojawiają się w trzech liniach równolegle do trzech fraz japońskiego haiku.
Tej zasadzie poetka Maria Bury jest wierna również i w tym tomiku..

Książka "Haiku. Cieszyć się pięknem" - Maria Bury - oprawa miękka - Wydawnictwo Astrum. Książka posiada 100 stron i została wydana w 2019 r. Cena 21.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.