pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Gwiazdka z Nieba. Polskie rymowanki i piosenki dla dzieci dwujęzycznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: PROLOG
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 20 s.
Wymiar: 200x250 mm
EAN: 9788360229514
ISBN: 978-83-6022-951-4
Data: 2017-11-28
33.14  34.50  1.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Bohaterką książki jest Gwiazdka, która przylatuje w odwiedziny do dziecka z nieba swą rakietą i spędza z nim na wspólnej zabawie cały dzień. Uśmiechnięta postać Gwiazdki ma pobudzić wyobraźnię dziecka oraz wywołać u niego pozytywne emocje związane z językiem polskim. W dziesięciu rozdziałach poznajemy poszczególne pory dnia dziecka oraz Gwiazdki. Historie przedstawione są w licznych rymowankach i melodyjnych, łatwych do zaśpiewania piosenkach. Większości tekstów zawiera elementy dźwiękonaśladowcze zalecane przez logopedów jako element wspierający rozwój mowy dziecka. W prezentowanych tekstach nie rezygnujemy również z charakterystycznych dla języka polskiego zdrobnień, jednocześnie w Zeszycie ćwiczeń pojawiają się ich pełne formy. Tak więc od samego początku dziecko ma możliwość poznania obu wariantów słów. Wszystkie rymowanki i piosenki zostały nagrane na płytę CD. Zamieszczone przy każdym tekście ikonki informują o możliwych do przeprowadzenia aktywnościach językowych. Mogą one służyć rodzicowi jako drogowskaz w pracy z książką lub stać się inspiracją do własnych pomysłów na zabawy językowe z dzieckiem.

Tu słuchamy rymowanki.

Nagrania odsłuchujemy z dzieckiem możliwie często (najlepiej codziennie), również podczas wykonywania innych czynności w ciągu dnia. W ten sposób dziecko osłuchuje się z językiem polskim i przyswaja słownictwo związane z danym tematem. Zachęcamy rodziców do głośnego czytania/recytowania dziecku tekstów z książki, ponieważ ma to szczególną wartość emocjonalną. Z czasem dziecko zacznie je powtarzać i w końcowym efekcie pozna ulubione wierszyki na pamięć.

Tu słuchamy piosenki.

Z nagraniami piosenek postępujemy podobnie jak z rymowankami. Dodatkowo tam, gdzie tekst piosenki na to pozwala, bawimy się razem z dzieckiem, wprowadzając elementy ruchu, tańca, rytmicznych oklasków czy naśladowania głosów zwierząt.

Tu bawimy się z Gwiazdką.

Pojawienie się maskotki Gwiazdki powinno być dla dziecka sygnałem, że teraz mówimy po polsku. Wprowadzenie jej do zabawy pozwala na zmianę perspektywy, a rodzic, odgrywając rolę Gwiazdki, może każdorazowo modulować głos, zmieniać intonację. Pamiętajmy, że dziecko tylko wtedy da się zaprosić do powtarzania, naśladowania, odgrywania ról, śpiewania,jeżeli może naśladować rodzica.

Tu rozmawiamy.

Każda zamieszczona w książce ilustracja może posłużyć do poznawania nowych słów, nazywania osób i przedmiotów oraz zadawania prostych pytań i udzielania na nie odpowiedzi. Jest też dobrą okazją do opowiadania dziecku wymyślonych przez siebie historyjek, które będą nawiązywać do sytuacji zaprezentowanych w poszczególnych rozdziałach.

Do książki dołączony jest kod pozwalający na pobranie plików mp3 z nagranymi piosenkami Gwiazdki.

Książka i płyta CD jest częścią większego Pakietu edukacyjnego dostępnego tu: http: prologpublishing.com/pakiet-edukacyjny-gwiazdka-z-nieba.html

Podręcznik „Gwiazdka z Nieba. Polskie rymowanki i piosenki dla dzieci dwujęzycznych” - oprawa twarda - Wydawca: PROLOG. Cena 33.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]