pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Gwiazda Ratnera

Autor książki:

Don DeLillo

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 494 s.
Wymiar: 145x235 mm
EAN: 9788373925335
ISBN: 978-83-7392-533-5
Data: 2016-09-01
28.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Czternastoletni Billy Twilling jest geniuszem matematycznym, specjalistą od "bezużytecznych" liczb zwanych "zorgami", pierwszym laureatem Nagrody Nobla z matematyki, fenomenem, którego dorobek potrafi zrozumieć zaledwie garstka ludzi na świecie. Jako wybitny naukowiec Billy trafia do tajemniczego instytutu badawczego w Connecticut, gdzie w odosobnieniu pracuje doborowe grono uczonych.

Przed nami paraduje galeria niezwykle barwnych postaci: archeolodzy, mitolodzy, alternatywni fizycy, językoznawcy, matematycy, uczeni pracujący na pograniczu różnych dyscyplin. Cel? Rozszyfrowanie komunikatu z kosmosu, z okolic odległej Gwiazdy Ratnera - tajemniczego sygnału, który dotarł na Ziemię w formie trzech serii impulsów przedzielonych pauzami, przypominających alfabet Morse a. Ale sygnał z przestrzeni kosmicznej to jedna zagadka. Drugą jest jego źródło - Gwiazda Ratnera to być może wielowymiarowa bezwymiarowość, dziura, nieuchwytność, ostateczna pustka, być może praprzyczyna wszechświata i najmroczniejsza prawda o rzeczywistości.

Gwiazda Ratnera, czwarta powieść Dona De Lillo, to zadziwiająca niebywałą erudycyjnością, niewolna od komizmu satyra na współczesną naukę i jej żargon, na graniczącą z szaleństwem pasję poszukiwania prawdy i ujmowania rzeczywistości w systemy i modele stworzone przez człowieka.

"Wszystkie książki De Lillo wyrażają niespokojne dążenie do bezpośredniej konfrontacji z Zeitgeist, który jest wszakże jak mgławica - dostrzegalny w swojej pełni jedynie z odległej perspektywy. W Americanach narrator przyznaje nam, że "jedną z moich wad jest skłonność do zadowolenia się neonem idei, bez sięgania w głąb niej", a echa tych wątpliwości możemy odnaleźć również w "Gwieździe Ratnera". Jednak blask tego zwodniczego neonu blednie na tle rozżarzonego czerwonego olbrzyma, którym jest ta książka."

"New York Times"

Książka "Gwiazda Ratnera" - Don DeLillo - oprawa miękka - Wydawnictwo Noir sur Blanc. Książka posiada 494 stron i została wydana w 2016 r. Cena 28.08 zł. Zapraszamy na zakupy!