pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Gry jaskółek
Tytuł książki:

Gry jaskółek

Autor książki:

Zeina Abirached

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kultura gniewu
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 162x240 mm
EAN: 9788364858055
ISBN: 978-83-64858-05-5
Data: 2014-12-17
31.19  47.15  15.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Gry jaskółek - Zeina Abirached - opis książki:

Zeina Abirached o genezie powstania komiksu: W kwietniu 2006 roku na internetowej stronie Francuskiego Narodowego Instytutu Audiowizualnego (INA) natknęłam się na reportaż nakręcony w Bejrucie w 1984 roku.

Dziennikarze zadawali pytania mieszkańcom ulicy znajdującej się na linii demarkacyjnej przecinającej miasto na dwie części. Pewna kobieta, zablokowana przez bombardowania w swoim przedpokoju powiedziała coś co mną wstrząsnęło: „Wie pan co Myślę, że mimo wszystko, być może, mniej więcej, jesteśmy tutaj bezpieczni".

Ta kobieta to była moja babcia.

Kiedy Zeina się rodziła wojna domowa w Libanie trwała już sześć lat i stała się czymś normalnym w życiu jej rodziny. Bejrut był wtedy przecięty na pół - wschodnią cześć zamieszkiwali chrześcijanie, zachodnią muzułmanie - barykadami z cegieł i worków z piaskiem, a mieszkańcu żyli w ciągłym strachu przed kolejnymi bombardowaniami i ukrytymi w mieście snajperami.

Kiedy pewnego razu rodzice Zeiny nie wrócili z wyprawy na drugą stronę miasta ich sąsiedzi postanowili zaopiekować się nią i jej bratem, urządzając im gry i zabawy, lekcje gotowania, opowiadając o życiu. W tej dramatycznej sytuacji, pod ciągłym ostrzałem, chcieli stworzyć miejsce, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie - dom.

W „Grze jaskółek" urodzona w 1981 roku Zeina Abirached wraca do wspomnień z tamtego czasu, snując opowieść o rodzinie, wspólnocie i sile, jaka z nich płynie. Jej komiks przetłumaczono na wiele języków i często porównuje się go do „Persepolis" Marjane Satrapi.

Książka „Gry jaskółek” - oprawa miękka - Wydawnictwo Kultura gniewu. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2014 r. Cena 31.19 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Gry jaskółek"
Produkty podobne:
Berlin - okładka książki
Berlin Marvano
Pod prąd - okładka książki
Pod prąd Sebastian Chrisostome