pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Berlin

Autor książki:

Marvano

Dane szczegółowe:
Wydawca: Egmont
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 216x285 mm
EAN: 9788328142565
ISBN: 978-83-2814-256-5
Data: 2019-05-20
73.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Znakomity i poruszający komiks słynnego belgijskiego scenarzysty i rysownika Marvano. Wydanie polskie zawiera wszystkie trzy części cyklu, powiązane osobami bohaterów oraz miejscem akcji, którym jest Berlin.

Część pierwsza ukazuje tragiczne losy lotników alianckich, bombardujących Berlin i inne niemieckie miasta. W części drugiej jeden z bohaterów, już po wojnie, bierze udział w akcji obrony Berlina Zachodniego przed uzależnieniem od ZSRR, a przy okazji wplątuje się w aferę związaną z nazistowską tajną bronią. Ostatnia część rozgrywa się na początku XXI wieku, kiedy jeden z potomków uczestników walk o Berlin stara się rozwikłać sensacyjną zagadkę zabójstwa tajemniczego "Rosyjskiego Księcia".

Bohaterami komiksu są nie tylko żołnierze wojsk alianckich czy stojący po drugiej stronie frontu Niemcy, ale także ofiary wojny, zarówno działań faszystów, jak i wojsk sprzymierzonych. Autor obiektywnie ukazuje obie strony konfliktu, nie waha się także przed ostrym moralnym osądem hitleryzmu, stalinizmu i powojennej amerykańskiej polityki mocarstwowej.

Marvano (Mark Van Oppen) zdobył sławę seriami stworzonymi według książek Joego Haldemana: Wieczna wojna i Wieczna wolność. Samodzielnie napisał i narysował cenione cykle Bonneville, Grand Prix i Brygada Żydowska.

Książka "Berlin" - Marvano - oprawa twarda - Wydawnictwo Egmont. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2019 r. Cena 73.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.