pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Gry do-słowne
Tytuł książki:

Gry do-słowne

Autor książki:

Elżbieta Musiał

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 50 s.
Wymiar: 149x210 mm
EAN: 9788320557268
ISBN: 978-83-2055-726-8
Data: 2019-11-06
Cena wydawcy: 22.05 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
Kolonie - okładka książki
Kolonie 21.38 zł

ELŻBIETA MUSIAŁ
Otrzymała Nagrodę im. J. Słowackiego (2018) za całokształt twórczości poetyckiej, szczególnie za odnowienie formy poematu. Inne nagrody literackie za książki: Świętokrzyska Premiera Literacka 2001 za Tatuaż z obłoków; za poemat Mówię pochyloną cambrią - pierwsza nagroda w II Konkursie literackim im. Stefana Żeromskiego (2014) oraz Nagroda im. Piotra Kuncewicza (2015); wyróżnienie podczas XXXV Międzynarodowego Listopada Poetyckiego za poemat Na zdjęciu wciąż żyjemy (2012).

Kinga Młynarska:
Erudycyjny poemat Elżbiety Musiał o czasie, przemijaniu, śmierci. O esencji, która wypełnia człowieka, zwierzę, a nawet miasto. W Grach do-słownych spotykamy bowiem pamięć i to jej dialogów będziemy świadkami. Co mówi pamięć kobiet, co pamięć mężczyzn, a co zapisało się w pamięci, na przykład, kota? Jaka jest relacja pamięci z emocjami, a co ją łączy z moralnością? Fascynujące refleksje o tym, co fundamentalne, choć nadal nieuchwytne, pozostające w obszarze wielkiej tajemnicy.

Dziennik intymny
I - czyli pestka
Czy o takiej intymności szepcze moja łąka? Jej korzenie, mój Boże, to już przecież ziemia. Dół i ziarna zsypane z klepsydry. Lecz ty o bezwstydzie jakichś dwojga splecionych dotykiem. Nieśmiałym jak zalążek. A we mnie wylękłość. Oddech mojej łąki jak dusza na ramieniu. Nie wiem, czy on bardziej zimny, czy bardziej samotny. Czułeś kiedyś taki na plecach? Nie widzisz, a mrowi. Igłą przeszywa od stóp po błękit. Mozolnie uczyły nas tego kolejne miłości. A teraz stoisz wobec siebie. Sam. Ze sobą. Do krwi, do kości zażyłość duchowa. Taki sakrament jak z drugim ciałem. Gdy dzieli tylko ziarno piasku, które wpadło nie przez przypadek pomiędzy.

(Fragment)

Książka "Gry do-słowne" - Elżbieta Musiał - oprawa twarda - Wydawnictwo Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza. Książka posiada 50 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Abstynenci z premedytacją - okładka książki
Abstynenci z premedytacją Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Wtajemniczenia - okładka książki
Wtajemniczenia Michał Komar
Karl-Heinz M. - okładka książki
Karl-Heinz M. Grzegorz Kwiatkowski