pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania

Autor książki:

Elizabeth McCracken

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788365506344
ISBN: 978-83-6550-634-4
Data: 2017-06-16
Cena wydawcy: 36.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Opowiadania Elizabeth Mc Cracken to dziewięć mocnych, intensywnych historii, zaprawionych charakterystycznym humorem, empatią oraz lirycznym stylem. Czytelnik prowadzony jest pośród kruchej przestrzeni pomiędzy miłością a samotnością. W uniwersum Mc Cracken ból w sercu zawsze przeplata się z zaczarowanymi chwilami radości, które przypominają nam o cudzie życia. Śmiech dziecka, papuga mówiąca z okropnym francuskim akcentem to przebłyski ciepła na tle dotkliwych wydarzeń. Śmierć, kalectwo, niepokojące myśli czy przemoc - to tylko niektóre tematy, które porusza Mc Cracken. Choć nie rozpieszcza czytelnika, podsuwając mu szczęśliwe i oczywiste zakończenia, nie sposób oderwać się od tej hipnotyzującej lektury.

To cudownie ekscentryczny, poruszający i orzeźwiający zbiór opowieści
___
Oszałamiająco piękna... Genialnie poruszająca... Stale migocze w niej czysta radość i zdumiewająca magia, a cięty humor działa jak sygnał SOS - wołanie pomocy, kiedy toniesz w mgle zagubienia.

- "Los Angeles Time"
Piękny twór upleciony z humoru, empatii oraz unikatowej i magicznej mocy malowania słowem jest jest namacalnym dowodem na to, że proza Elizabeth Mc Cracken powinna być uznana za wyśmienitą.

- "The New York Times Reviews"
___
Elizabeth Mc Cracken - amerykańska autorka, która urodziła się w 1966 roku w Bostonie. Jest żoną pisarza Edwarda Careya, z którym ma dwójkę dzieci. Przed ich urodzeniem poroniła. To traumatyczne wydarzenie było inspiracją do przelewania emocji na papier. Obecnie mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

Książka "Grom z jasnego nieba i inne opowiadania" - Elizabeth McCracken - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Kobiece. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2017 r.