pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Ukraińska noc
Ukraińska noc 31.02 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Ekspress reporterów
Ekspress reporterów 7.97 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Co robisz w Polsce, synu?
Co robisz w Polsce, synu? 22.86 zł pozycja dostępna!
książka:

Graff. Jestem stąd

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788363855956
ISBN: 978-83-6385-595-6
Data: 2014-10-21
pozycja niedostępna

Graff. Jestem stąd - Agnieszka Graff, Michał Sutowski - opis książki:

Feministka na placu zabaw, niania w Nowym Jorku, intelektualistka wszędzie a do tego działaczka Kongresu Kobiet i autorka Świata bez kobiet, książki przełomowej dla debaty o Polsce czasów transformacji. Agnieszka Graff, jedna z najbardziej wyrazistych publicystek ostatnich lat, opowiada historię polskiego ruchu kobiecego, pokazuje zderzenie amerykańskiego campusu z wschodnioeuropejskim patriarchatem po Seksmisji, rysuje mapę dylematów współczesnego feminizmu. Jestem stąd to historia dojrzewania od młodzieńczego katolicyzmu i antykomunizmu, przez liberalny indywidualizm aż po lewicowy projekt opiekuńczej Matczyzny wszystkich Polaków, Polek i nie tylko.

Książka lekka i głęboka zarazem: o odkrywaniu i budowaniu tożsamości, o feminizmie i gender, o kruchym społeczeństwie obywatelskim, o Manifie i Kongresie Kobiet oraz o życiu ideowym i codziennym w czasach transformacji i patriarchatu. To nie tylko wywiad z jedną z najciekawszych intelektualistek polskich to ważny przyczynek do najnowszej historii Polski. Konieczna lektura dla wszystkich, którzy są stąd. Tych nie stąd też porwie.

Magdalena Środa W wywiadzie rzece z Agnieszką Graff po prostu się zaczytałem przez dwie noce i dzień pomiędzy nimi. Mówi ona o literaturze i humanistyce, o studiach gender, o światowym i polskim feminizmie i przede wszystkim o tożsamości - kobiety, Polki, matki, feministki. Z poruszającą szczerością Graff opowiada o tym, jak poznawała samą siebie, jak uczyła sie nie bać oraz uwalniać własną siłę. Autorka pokazuje, jak kobiety polskie płacą cenę transformacji, i ostrzega, że zostało nam już niewiele czasu, by obronić własną podmiotowość oraz możliwość autonomicznych woborów w najważniejszych sprawach życiowych.

Wiktor Osiatyński

Książka „Graff. Jestem stąd” - oprawa miękka - Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

Książka posiada 400 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Graff. Jestem stąd"
Agnieszka Graff, Michał Sutowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
O haszyszu - okładka książki
O haszyszu Walter Benjamin
W powietrzu - okładka książki
W powietrzu Inga Iwasiów
Zacznij od nowa, Zuzanno - okładka książki
Zacznij od nowa, Zuzanno Krystyna Bartłomiejczyk