pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Gra o węgiel. Socjologiczne uwarunkowania konfliktu wokół planów powstania...
Tytuł książki:

Gra o węgiel. Socjologiczne uwarunkowania konfliktu wokół planów powstania kompleksu wydobywczo-energetycznego w w

Autor książki:

Dorota Szaban

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 292 s.
Wymiar: 167x239 mm
EAN: 9788380171534
ISBN: 978-83-8017-153-4
Data: 2017-06-26
35.15  37.80  2.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Monografia stanowi obszerne i wyczerpujące studium teoretyczno-empiryczne dotyczące konfliktu wokół przemysłu wydobywczo-energetycznego. Autorka analizuje sytuację konfliktową wokół planów powstania kopalni węgla brunatnego i elektrowni na terenie lubuskich gmin Gubin i Brody, mającą miejsce od 2008 do 2015 roku, wpisując ją w szeroki kontekst uwarunkowań krajowych i międzynarodowych.

Praca składa się z dwu części. W pierwszej przedstawione zostały konteksty teoretyczne dotyczące podstaw funkcjonowania polskiej i globalnej energetyki zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju oraz przebiegu konfliktów społecznych. Druga część książki poświęcona została przedstawieniu analiz empirycznych skoncentrowanych na diagnozie i uwarunkowaniach sytuacji konfliktowej wynikającej z podjęcia planów powstania kopalni i elektrowni opartych na zasobach węgla brunatnego w lubuskich gminach Gubin i Brody.

Praca jest swoistym zaproszeniem do dyskusji na temat konfliktów w społecznościach lokalnych uwikłanych w procesy rozwojowe.

Książka "Gra o węgiel. Socjologiczne uwarunkowania konfliktu wokół planów powstania kompleksu wydobywczo-energetycznego w w" - Dorota Szaban - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 292 stron i została wydana w 2017 r. Cena 35.15 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Gra o węgiel. Socjologiczne uwarunkowania konfliktu wokół planów powstania..."
Dorota Szaban - autor m.in.:
Produkty podobne: