pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Ja kontra bas
Ja kontra bas 25.13 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Dziennik 1967-1976. Tom 4
Dziennik 1967-1976. Tom 4 45.03 zł pozycja dostępna!
książka:

Gość w Chicago

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788378057772
ISBN: 978-83-7805-777-2
Data: 2013-07-26
pozycja niedostępna

Gość w Chicago - Karol Stefański - opis książki:

Karol alter ego autora przyjeżdża do Nowego Jorku w ramach programu studenckiego Work & Travel. W stolicy świata zatrzymuje się tylko na kilka dni, celem jego podróży jest bowiem Alaska. Bohater spędza tam sto dni, a następnie w drodze do Chicago odwiedza rodzinę w Kanadzie. W Chicago dowiaduje się, jak wygląda szukanie pracy na obczyźnie, uczy się spędzania wolnego czasu z nowo poznanymi ludźmi różnych narodowości, zawiera przyjaźnie i próbuje się odnaleźć w amerykańskiej szkole. Towarzyszymy Karolowi od momentu podjęcia decyzji o wyjeździe aż do dnia powrotu do kraju to może być gorzka pigułka do przełknięcia dla polskiego czytelnika.

W USA nie wszystko jest cudowne, nie wszystko od razu się udaje, ale autor wielokrotnie udowadnia, że jeśli czegoś się bardzo chce, można to osiągnąć.

"Wspomnienia autora pokazują różne amerykańskie społeczności. Autor nie zamyka się wewnątrz polskiej emigracji, ale doskonale wkomponowuje się w inne narodowości, wzbogacając w ten sposób swoje spojrzenie na Amerykę. ,,Gość w Chicago jest książką godną polecenia. Nie tylko tym, którzy byli za oceanem, ale także wszystkim, którzy kiedykolwiek o tym myśleli."
Marek Żak, autor m.in. ,,Szczęśliwego w III Rzeszy i ,,Szczęśliwego w Ameryce
Karol Stefański ur. 1980, pochodzący z Kamiennej Góry podróżnik, trener, nauczyciel i pisarz. W wieku piętnastu lat wyruszył w Polskę, a siedem lat później, jako niedoszły inżynier budownictwa za ocean. Miał to być jedynie trzymiesięczny pobyt na Alasce, który autor przedłużył do sześciu lat. Jak sam mówi, czas spędzony w Ameryce Północnej był niesamowitą lekcją życia. Po powrocie zza oceanu osiadł w Krakowie, skąd niespełna dwa lata później wyemigrował, najpierw do Moskwy, a później do Kraju Basków. Obecnie mieszka w Polsce, prowadzi szkółkę futbolu po angielsku dla najmłodszych.

Książka „Gość w Chicago” - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza.

Książka posiada 238 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Gość w Chicago"
Karol Stefański - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zagłada Michniowa - okładka książki
Zagłada Michniowa Longin Kaczanowski