pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Górny mózg, dolny mózg. Sprawdź, w jaki sposób myślisz i naucz się...
Tytuł książki:

Górny mózg, dolny mózg. Sprawdź, w jaki sposób myślisz i naucz się robić to lepiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378864172
ISBN: 978-83-7886-417-2
Data: 2019-02-27
29.51  44.90  15.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Górny mózg, dolny mózg. Sprawdź, w jaki sposób myślisz i naucz się robić to lepiej - opis książki:

Jaki jest twój sposób myślenia? Co nasze mózgi mówią o nas samych? Jak wykorzystać potencjał własnego mózgu i efektywnie pracować z innymi?
Sposoby wykorzystania przez ludzi górnej i dolnej części mózgu określają cztery podstawowe tryby poznawcze, czyli ogólne sposoby myślenia leżące u podstaw naszego stosunku do świata i interakcji z innymi ludźmi. To tryby: działania, obserwatora, stymulacji i adaptacji. Zgodnie z teorią Kosslyna i Millera, każdy z nas ma charakterystyczny dla siebie tryb poznawczy, który wpływa na to jak odnosimy się do innych i jak radzimy sobie w różnych sytuacjach.

Dzięki kwestionariuszowi zawartemu na początku książki czytelnik może szybko ocenić, który tryb najlepiej określa jego własny dominujący sposób myślenia, i wykorzystać tę wiedzę w życiu prywatnym, zawodowym, a przede wszystkim w zrozumieniu samego siebie.

Mamy nadzieję, że teoria ta zachęci cię to do zastanowienia się nad kwestiami, których być może wcześniej w ogóle nie rozważałeś i doprowadzi do nowego spojrzenia na samego siebie oraz twoje relacje z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Niezależnie od tego, czy zależy ci na rozwoju osobistym, społecznym czy zawodowym, lub być może we wszystkich tych wymiarach, wierzymy, że zrozumienie i rozważenie teorii trybów poznawczych może okazać się przydatne.

Jeśli dzieki temu uzyskasz wgląd w samego siebie i otaczających cię w życiu ludzi, to możemy uznać, że udało nam się osiągnąć nasz cel. Starożytny chiński filozof Laozi powiedział: "Ten, kto zna innych, jest uczony. Kto zna siebie, jest mądry".

Stephen M. Kosslyn, G. Wayne Miller
Czy nowy podział mózgu na dolny i górny wywróci do góry nasze myślenie o myśleniu? - "Focus"
Kosslyn i Miller opisują nową teorię wynikającą ze współczenych badań nad mózgiem. Książka jest napisana w sposób żywy i przystępny, a pomysł wykorzystania wiedzy o mózgu, aby zidentyfikować nowe wymiary naszej osobowości, jest ekscytujący. - "Scientific American"
Górny mózg, dolny mózg pozwala zajrzeć nie tylko w naszą osobowość, ale także w sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z innymi ludźmi. Książka zawiera najnowsze doniesienia na ten temat funkcjonowania ludzkiego mózgu, które mogą zmienić nasze myślenie o poznianiu. - "Bookshelf Reviews"

Książka "Górny mózg, dolny mózg. Sprawdź, w jaki sposób myślisz i naucz się robić to lepiej" - Stephen M. Kosslyn, Miller G. Wayne - oprawa miękka - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.51 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]