pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Górnicy PL

Autor książki:

Karolina Macios

Dane szczegółowe:
Wydawca: Insignis
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788365743602
ISBN: 978-83-6574-360-2
Data: 2018-01-31
33.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jeszcze nigdy nie byłeś tak głęboko pod ziemią.

Tytani pracy. Skryci pod warstwą czarnego pyłu, potu i brudu. Pracują w cieniu podstępnych, nieprzewidywalnych wrogów: śmiercionośnego metanu, tąpnięć, wybuchów pyłu i gazów, zawału skał. Przez połowę życia wychodząc do kopalni, nie mają żadnej gwarancji, że wrócą do swoich rodzin. Niewolnicy czasu, uzależnieni od szychty.

Dzisiaj, kiedy lojalności, odwagi i zapału jest jak na lekarstwo, górnicy są najlepszym dowodem na to, ile jest w stanie wytrzymać człowiek, pracując w jednych z najbardziej wrogich warunków. Więcej: strzegąc bezpieczeństwa kolegów, bez wahania oddadzą za nich życie; są niczym kopalniana gwardia.

Przez lata funkcjonują w ramach sprawnego systemu, wykonując dzień w dzień te same rytuały. Ostatni papieros. Łaźnia, lampownia, pobranie aparatu ucieczkowego. Podział załogi. Pędząca winda. Pięćdziesiąt sekund świstu w uszach. I świadomość, że od pierwszego telefonu po wyjeździe na powierzchnię dzieli ich osiem godzin i ponad kilometr skał nad głową. Dalibyście radę?
Wierzę, że czytając tę książkę, zakochacie się w jej bohaterach podobnie jak ja. Wzruszycie się, zaśmiejecie w głos i czasami braknie wam tchu. Jak mnie, ekipie realizującej serial i Karolinie Macios, autorce książki.

Dziękuję wszystkim bohaterom serialu Górnicy PL, że zgodzili się wpuścić mnie wraz z ekipą filmową do swojego podziemnego świata. Miejsca, które z jednej strony przeraża ciemnością i złowieszczymi dźwiękami, a z drugiej tak uzależnia, że tęsknisz do kolejnego zjazdu.

Agnieszka Bujas
producent i reżyser serialu Górnicy PL

Książka "Górnicy PL" - Karolina Macios - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Insignis. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2018 r. Cena 33.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.